SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Projekt “Aktywny senior”. Spotkania i spacery varsavianistyczne

fot. Filip Maljković/CC BY-SA 2.0

Dziewiątego września odbędzie się pierwszy bezpłatny spacer varsavianistyczny w ramach projektu “Aktywny Senior” – SZLAKIEM WARSZAWSKICH PAŁACÓW.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na ulicę Świętojerską 12A, o godz. 11:00.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony na Facebooku:
www.facebook.com/AktywnySeniorWarszawa

W ramach projektu poza spacerami, uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w spotkaniach varsavianistycznych, pokazach filmowych oraz potańcówkach.

Projekt “Aktywny senior”, realizowany przez Fundację Rozwoju Kinematografii, jest odpowiedzią na problem, z którymi zmagają się warszawscy seniorzy – raport programu “Warszawa przyjazna seniorom 2013 – 2020” wskazuje, że seniorzy, po przejściu na emeryturę ograniczają dotychczasową aktywność kulturalną, sportową i rekreacyjną, ze względu na niższe niż wcześniej możliwości finansowe. Powoduje to, że mogą czuć się wykluczeni, szczególnie w porównaniu z młodszymi ludźmi w swoim otoczeniu, którzy mają większe możliwości finansowe.

Celem projektu jest umożliwienie seniorom kontaktu z młodszymi ludźmi i uczestnictwa w wydarzeniach, gdzie te grupy przenikają się – dzięki temu można skutecznie walczyć z problemem wykluczenia”, mówi Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Kinematografii, Marcin Dumieński.

Projekt został dofinansowany ze środków m. st. Warszawy.

PROGRAM SPACERÓW

9.09.2017 / start: 11:00 / ul. Świętojerska 12A

SZLAKIEM WARSZAWSKICH PAŁACÓW”

przewodnik: Michał Nitychoruk

Trasa będzie prowadzić po wybranych warszawskich pałacach (barokowych i klasycystycznych) od placu Krasińskich, przez ulicę Miodową po Krakowskie Przedmieście.

—————————————————————————–

16.09 / start: 11:00 / ul. Wilcza 27B

ARCHITEKTURA WŁADZY – spacer po dzielnicy ministerstw”

przewodnik: Michał Nitychoruk

Na tym spacerze przejdziemy się szlakiem powojennej rządowej dzielnicy i omówimy socrealistyczną i modernistyczną architekturę najważniejszych gmachów.

—————————————————————————–

23.09 / start: 11:00 / ul. Wilcza 27B

MIASTO NIEBOTYKÓW”

przewodnik: Michał Nitychoruk

Tego dnia zobaczymy przekrój warszawskich wysokościowców i wieżowców, od tych najstarszych po współczesne, dowiemy się o historii tego typu budynków w Warszawie oraz o ciekawostkach związanych z wybranymi obiektami.

PROGRAM SPOTKAŃ

27.09 / start 11:00 / ul. Wilcza 27B

SPOTKANIE O HISTORII WARSZAWY
“Na magnackim dworze. Bajeczne życie w rezydencjach przedpotopowej Warszawy”
prowadzący: Łukasz Traczyk

Podczas spotkania pan Łukasz Traczyk opowie o dworskim życiu dynastii Wazów.

——————————————————————————————————————————-

28.09 / start 11:00 / ul. Świętojerska 12A

SPOTKANIE Z KOMBATANTEM
gość: Włodzimierz Dusiewicz

prowadzący: Łukasz Traczyk

Uczestnicy tego spotkania będą mieli możliwość porozmawiania z kombatantem Włodzimierzem Dusiewiczem. Przedstawi on swój film dokumentalny “Szesnastu”, który przybliża stalinowski proces działaczy polskiego podziemia, który odbył się w 1945 roku. Podczas spotkania pan Łukasz Traczyk opowie o procesie odbudowy Warszawy.

Fundacja Rozwoju Kinematografii

Fundacja Rozwoju Kinematografii powstała w 2014 roku. Organizacja prowadzi działalność kulturalną w zakresie wspierania, rozwoju i promocji kinematografii i przemysłu filmowego na terenie całej Europy. Za sprawą współpracy z wieloma instytucjami kultury, urzędami, placówkami edukacyjnymi i partnerskimi organizacjami pozarządowymi Fundacja zrealizowała ponad 1000 wydarzeń filmowych na terenie Polski, docierając do ponad 3 000 000 odbiorców. Fundacja wspomaga rozwój różnych dziedzin sztuki filmowej, aktywną realizację kampanii na rzecz legalnego korzystania z zasobów audiowizualnych, a także pomaga w rozwoju twórców filmowych. W swoich projektach edukacyjnych łączy miłość do kina i chęć przekazania wiedzy, na temat wykorzystania filmu w różnych obszarach życia.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone