SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kultywowanie Archiwum – projekcja filmów artystycznych Zofii Kulik

mat. prasowe

Kultywowanie Archiwum to pierwsza publiczna prezentacja nowych filmów Zofii Kulik. Sztuka wobec okrutnej rzeczywistości – konferencja w Kioto, Performując historię sztuki – seminarium w Zurychu i powrót artystki na warszawską ASP w celu odtworzenia utraconej rzeźby, to tylko niektóre konteksty powstania nagrań wideo składających się na cykl Kultywowanie Archiwum.

Najnowsze filmy Zofii Kulik to kilku lub kilkunastominutowe klipy, zmontowane z materiału filmowego gromadzonego od wielu lat. Artystka dokumentuje swoją codzienną pracę, artystyczne i nieartystyczne wydarzenia, praktykę zajmowania się archiwum, dyskusje i własne spontaniczne akcje. Zofia Kulik kontynuuje w ten sposób Działania Dokamerowe, wynalezione i stosowane przez KwieKulik od końca lat 60. w latach 70. i 80. Realizm sytuacji utrwalonych przez kamerę pozwala śledzić dobrze znane i zupełnie nowe wątki twórczości artystki.

W ramach dnia projekcji i seminarium pod tytułem Kultywowanie Archiwum (Instytut Sztuki PAN) oraz spotkania Zbierać, porządkować, wystawiać. Archiwum jako bodziec? (SKD Drezno) prezentacji filmów Zofii Kulik będą towarzyszyły komentarze badaczy, które zainicjują dyskusje dotyczące zagadnień takich jak: praca artystyczna, pamięć, historia, dziedzictwo, archiwum i materialność zasobów.

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, ul. Długa 26, Warszawa
Muzeum SKD, Pałac Japoński, Palaispl. 11, Drezno
10. października 2017

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone