SŁUCHAJ ONLINE
MENU

IV edycja Festiwalu Edukacji Zagranicznej w Warszawie

fot. Pixabay

23 września w Warszawie odbędzie się Elab Education Festiwal. Wydarzenie co roku gromadzi przedstawicieli instytucji edukacyjnych, absolwentów, którzy dzięki studiom zagranicznym odnieśli sukces zawodowy, rekruterów, rodziców, a przede wszystkim młodych ludzi – gimnazjalistów i licealistów, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z edukacją zagraniczną.

To już czwarta edycja tego bezpłatnego, całodziennego święta edukacji i planowania kariery z udziałem kilkudziesięciu mentorów i uczelni, takich jak Harvard University, Oxford International Education Group, Richmond University, czy Coventry University. W tym roku spodziewana frekwencja to blisko 3000 gości.

Celem spotkania jest zapoznanie młodych ludzi z możliwością edukacji zagranicznej. Na unikalny program merytoryczny eventu składają się prelekcje, wystąpienia motywacyjne i warsztaty.

Edycja 2017 odbywa się pod hasłem Not for bot. Kompetencje i zawody przyszłości. Skoncentrujemy się na promocji umiejętności, których nie zastąpią w przyszłości roboty czy sztuczna inteligencja, zapewniając debiutantom na rynku pracy pewny i perspektywiczny start kariery.

Nowopowstające zawody, kierunki studiów, których nie oferują polskie uczelnie, innowacyjne metody nauczania, programy wsparcia kariery zawodowej w trakcie studiów, przegląd kampusów marzeń i miast uniwersyteckich o najbogatszej tradycji i kulturze, edukacja dorosłych – to tylko niektóre tematy, które poruszymy w trakcie Elab Education Festival 2017. Wydarzenie relacjonować będzie siedem teamów walczących o nagrody w konkursie Ambasador EEF2017.

Dla kogo:

  • Przyszli licealiści – dowiedzą się czym różni się edukacja w Polsce od systemu panującego w kraju, którym są zainteresowani; otrzymają szczegółowe informacje na temat wymogów jakie należy spełnić, aby rozpocząć naukę za granicą oraz wsparcie w kwestiach formalnych;

  • Przyszli studenciwezmą udział indywidualnych konsultacjach, które pomogą w wyborze kierunku studiów, kraju oraz uczelni, która najlepiej odpowiada ich potrzebom i predyspozycjom; otrzymają też wsparcie w sprawach formalnych;

  • Rodzice – specjalnie dla nich przygotowana zostanie strefa konsultacji, w której będą mogli uzyskać praktyczne informacje m.in. na temat bezpieczeństwa, czy finansowania studiów ich dzieci.

Organizatorem Festiwalu jest Elab Education Laboratory – fundacja, która powstała w 2010 roku z inicjatywy polskich studentów i absolwentów brytyjskich uczelni. Przez lata działalności Fundacja wyselekcjonowała grupę szkół średnich i wyższych, które gwarantują satysfakcję studenta i wysoką jakość nauczania. Fundacja skupia wysiłki na zapewnieniu młodym ludziom oferty edukacyjnej, dzięki której będą mogli kształcić się na prestiżowych uniwersytetach za granicą i korzystać ze wzorców zachodnich instytucji edukacyjnych.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone