SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bieg Hutnika z przeszkodami na warszawskich Bielanach

fot. Pexels

W niedzielę, 8 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa na Bielanach odbędzie się wyjątkowy przeszkodowy „Bieg Hutnika”, który uświetni jubileusz 60-lecia Huty Warszawa oraz klubu sportowego Hutnik Warszawa. Nie zabraknie hutniczych akcentów – uczestnicy pobiegną m.in. przez halę Walcowni, gdzie znajdą nietypowe przeszkody jak na np. kozioł oporowy oraz tunele z kręgów stalowych.

Główna część biegu będzie prowadzić przez postindustrialne tereny, które umożliwiają stworzenie ciekawej i wymagającej trasy. Specjalnie dla dzieci powstanie trasa „Biegu Hutniczka”, na której świetnie bawić będą się najmłodsi adepci ekstremalnego biegania. Zapisy na wszystkie biegi prowadzone są na stronie www.bieghutnika.pl.

Trasa biegu zostanie poprowadzona na dystansie około sześciu kilometrów, a jego uczestnicy będą mieli do pokonania około 30 przeszkód. Organizatorzy planują wykorzystać ukształtowanie terenu oraz zaaranżować tor, którego przebycie dostarczy biegaczom wielu wrażeń. Uczestnicy będą mierzyć się m.in. ze ściankami skośnymi, a także niczym komandosi wchodzić na wysoką ścianę łapiąc za łańcuchy. Organizatorzy zapowiadają również przeszkodę o tajemniczo brzmiącej nazwie „Komin”, oraz Małpi Gaj, którą bezbłędnie pokonają uczestnicy, którzy w treningu nie zapomnieli o sile rąk. Będą również żelazne punkty w każdym biegu przeszkodowym, a więc zasieki z drutu kolczastego, siatki leżące na ziemi oraz serie wilczych dołów wypełnionych wodą. Największą atrakcją będą jednak przeszkody nawiązujące do warszawskiej huty a także odcinek biegu prowadzący przez halę Walcowni, które pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat wydarzenia.

„Bieg Hutnika” to wydarzenie sportowe, które stanowi połączenie sportu ekstremalnego i masowego. To idealna propozycja dla osób, które chcą sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wytrzymałość na ciekawej, urozmaiconej trasie. Poza tym to okazja do współpracy i świetnej zabawy, przeszkody zawsze łatwiej pokonywać w grupie. Formuła biegów przeszkodowych nie tylko dopuszcza, ale często nawet wymusza konieczność współdziałania. Wreszcie to wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy będą mogli zajrzeć w zakątki Huty na co dzień niedostępne dla osób postronnych. Ten bieg to prawdziwa gratka dla fanów ekstremalnego biegania oraz dla tych, którzy planują rozpocząć przygodę z biegami przeszkodowymi.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone