SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zerwą umowę na budowę obwodnicy Marek? „Wariant rewolucyjny”

fot. Pixabay

– Jeżeli w piątek firma Salini nie zagwarantuje wykonania robót do 15 grudnia br. dotyczących przejezdności na tym odcinku, rozstaniemy się z tą firmą – zapowiedział w środę wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz. Dodał, że odcinek wtedy dokończy GDDKiA.

Firma Salini już kilka razy przedłużała czas prac. Początkowo obwodnica miała zostać oddana do ruchu w lipcu. Ten termin, jak i kilka innych, nie został jednak dotrzymany.

Postawiliśmy sprawę bardzo ostro. Do wczoraj firma Salini nie wykonała pewnych obowiązków, do których się zobowiązała. W związku z powyższym w piątek siadamy razem z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i wdrażamy wariant rewolucyjny – powiedział na konferencji Chodkiewicz. – Jeżeli firma Salini nie zagwarantuje nam wykonania, nie uzyska przejezdności na tym odcinku, to będziemy musieli się z tą firmą rozstać – mówił.

Jak dodał Chodkiewicz, to GDDKiA przejmie nadzór nad dokończeniem odcinka. – W zeszłym tygodniu już odbyliśmy dość dyscyplinującą rozmowę z dyrektorem wykonawczym firmy Salini i powiedzieliśmy sobie, że 15 grudnia, to jest ta data na kontrakcie, po której firma Salini drugiego życia mieć nie będzie – powiedział wiceminister.

Salini buduje 8-kilomterowy odcinek obwodnicy S8 – od węzła Marki (bez węzła) do w. Kobyłka (z węzłem). Wartość realizowanego kontraktu przez firmę Salini wynosi 331,6 mln zł.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone