SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mieszkańcy sąsiedniej kamienicy mogą wrócić do swoich domów. „Nie ma zagrożenia” [zobacz]

fot. RDC

Mieszkańcy kamienicy sąsiadującej z pustostanem, w którym w poniedziałek wieczorem runęła klatka schodowa mogą już wrócić do swoich mieszkań.

Inspektor Nadzoru Budowlanego zakończył oględziny na miejscu zawalenia się klatki schodowej pustostanu na Pradze Północ. Mieszkańcy sąsiedniego budynku mogą już powrócić do swoich mieszkań. Jak podaje Urząd Miasta, nie ma zagrożenia.

Po zawaleniu się części sąsiadującego z kamienicą pustostanu na warszawskiej Pradze mieszkania musiało opuścić kilkadziesiąt osób. Inspektor Nadzoru Budowlanego przesłał już do dzielnicy protokół, w który zezwala na powrót do mieszkań. – Dzielnica poprosiła jednak o powtórne sprawdzenie budynku – mówił w rozmowie z RDC rzecznik Pragi Północ, Karol Szyszko.

Do zawalenia się klatki schodowej w kamienicy przy Wileńskiej 5 doszło w poniedziałek wieczorem. – Bardzo szybko na miejscu zjawiło się kilka zastępów straży pożarnej – mówił Karol Kierzkowski z PSP.

Na miejscu pojawił się także przedstawiciel Ratusza – Bartosz Milczarczyk, który zapewniał, że wszyscy ewakuowani mieszkańcy z sąsiedniego budynku, zostali objęci opieką.

Budynek przy ulicy Wileńskiej 5 znajdował się w gminnej ewidencji zabytków. Od lat był niezamieszkany i stopniowo zmieniał się w ruinę.

Pierwsze informacje, jakie otrzymali strażacy w poniedziałek po godzinie 20, mówiły o zawaleniu się czterech pięter budynku przy Wileńskiej 5. W akcji brało udział dziewięć zastępów strażaków oraz dwa psy ratownicze.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone