SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl
19:00 - 20:00
Życie jak w Madrycie
prowadzi: Conrado Moreno
Conrado Moreno

„Zajmujemy się tym, co jest poważne, czyli szykowaniem dobrej oferty dla Polek i Polaków”

fot.: RDC/jl

– Jestem od dłuższego czasu związana z negocjacjami, które miały miejsce w OPZZ-cie, gdzie poważne podmioty polityczne zawiązały porozumienie, z którego powstała Zjednoczona Lewica, o której mówimy od kilku miesięcy – mówi Barbara Nowacka, kandydatka do Sejmu.

Barbara Nowacka, kandydatka do Sejmu Zjednoczonej Lewicy, podkreśla, że w interesie wyborców, a nie polityków, jest  silna lewica w Sejmie.

– Myślę, że w tej chwili mamy dobrze zrobione wstępne propozycje programowe. Wiemy, jak chcemy działać. Mamy naprawdę bardzo fajną, różnorodną grupę ludzi na listach – mówi Barbara Nowacka.

Tłumaczy, że na listach wyborczych znajdą się zarówno osoby od dawna aktywne w polityce, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją działalność. Ale nie tylko – na listach znajdą się też osoby, które „mają doświadczenie samorządowe, z organizacji samorządowych, a w Sejmie jeszcze nie zasiadały”, np. Kazimiera Szczuka czy Paulina Piechna-Więckiewicz.

 Stawiamy na różnorodność, otwartość (…) Zajmujemy się tym, co jest poważne, czyli szykowaniem dobrej oferty dla Polek i Polaków, żeby nie bali się, że głos lewicowy nie będzie słyszany w Sejmie – mówi gość „Poranka RDC”.

Podzielona Zjednoczona Lewica

Nie będzie wspólnych list wszystkich środowisk lewicowych. W październikowych wyborach wystartują dwie „zjednoczone lewice”. Część ugrupowań wystartuje z SLD i Twoim Ruchem, reszta z konkurencyjną Polską Partią Pracy i Ruchem Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza.

Ten podział – zdaniem gościa „Poranka RDC” – osłabi wynik lewicy w wyborach do parlamentu.

– Zawsze jest tak, że ktoś będzie trochę przeszkadzał i wiadomo, że zjednoczą się, absolutnie jest nierealny. Wiadomo, że nie ma takiego zjednoczenia, żeby sto procent ludzi o tych poglądach połączyło się, bo zawsze będą jakieś partykularyzmy – mówi Barbara Nowacka.

Nowacka wystartuje z pierwszego miejsca warszawskiej listy. Z politycznej sceny schodzi Anna Grodzka – jedna z twarzy Twojego Ruchu.

– Namawiałam Anię, żeby jednak przemyślała swoją decyzję odchodzenia od polityki. Anna zapowiedziała, że w ogóle nie będzie uczestniczyła w życiu publicznym. Będzie zajmowała się swoją organizacją pozarządową. Mam nadzieję, że da szansę polskiej polityce i do niej wróci – mówi Barbara Nowacka.

Wybory do Parlamentu 25 października.

 

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone