Pucharowe zwycięstwa Legii i Wisły. Łatwe przeprawy w 1/32 finału

• 25.09.2018 20:41

• Aktualizacja: 23:44 25.07.2022

Broniący trofeum piłkarze Legii Warszawa wygrali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:0 (1:0) i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. W kolejnej rundzie zameldowali się także gracze Wisły Płock, którzy ograli w Tarnobrzegu Siarkę 4:1 (1:0).
Jedyną bramkę w meczu Chojniczanki z Legią zdobył rezerwowy ostatnio w lidze Michał Pazdan, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem głową w 28. minucie.

W pierwszej połowie do bramki Chojniczanki trafił również Miroslav Radovic, ale po wykorzystaniu systemu VAR gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej Serba z polskim paszportem.

W drugiej połowie gospodarze nie zamierzali pogodzić się z porażką i nawiązali równorzędną walkę z mistrzem Polski. W końcówce byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, ale przed stratą gola gości uratował bramkarz Arkadiusz Malarz.

Łatwa przeprawa

"Nafciarze" zapewnili sobie awans dzięki wygranej 4:1 nad drugoligową Siarką Tarnobrzeg. Do przerwy prowadzili jednak tylko 1:0. W drugiej połowie trafiali Alan Uryga, Semir Stilic i Damian Szymański. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Krzysztof Ropski.

Wisła grała w przewadze jednego zawodnika, po tym jak w 78. minucie czerwoną kartkę zobaczył Adrian Gębalski.

Dzięki wygranej 2:1 nad Stalą Mielec w 1/16 finału Pucharu Polski zameldowali się również piłkarze Pogoni Siedlce.