SŁUCHAJ ONLINE
MENU

William i Kate spacerowali po Krakowskim Przedmieściu

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Warszawiacy zachwyceni brytyjską parą książęcą. William i Kate po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką spacerowali w poniedziałek po Krakowskim Przedmieściu.

William i Kate rozmawiali i robili sobie zdjęcia z wyczekującymi na nich od wczesnego ranka warszawiakami.  Naszej reporterce udało się porozmawiać z dwiema dziewczynami, które odbyły pogawędkę z księciem Wiliamem.

Po spacerze pary prezydencka i książęca pojechały do Muzeum Powstania Warszawskiego. „Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego jest głębokim i pobudzającym do myślenia doświadczeniem. To miejsce uosabia ducha i odwagę Polaków” – napisali księżna Catherine i książę William w księdze pamiątkowej Muzeum Powstania Warszawskiego.

Następnie księżna Kate, książę William i para prezydencka spotkali się z weteranami polskimi i brytyjskimi II Wojny Światowej, bohaterami powstania warszawskiego oraz tymi, którzy pomagali w powstaniu pod repliką amerykańskiego samolotu Liberator. Maszyna w barwach brytyjskiego RAF, ale oznakowany biało-czerwoną szachownicą i z polską załogą na pokładzie wspierała broniącą się Warszawę.

Para Książęca oraz prezydent z małżonką oddali też hołd powstańcom warszawskim zapalając znicze pod dzwonem „Monter”. Na chwilę zatrzymali się też w parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie na Murze Pamięci wypisane są nazwiska 38 lotników brytyjskich, którzy zginęli lecąc z pomocą dla walczącej powstańczej stolicy. Są to lotnicy ze 178 dywizjonu RAF oraz 31 i 34 dywizjonu SAAF.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone