SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Wilk zwany Romeo”, czyli fascynujący manifest na rzecz miłości do zwierząt

fot. Pixabay

To opowieść o niezwykłej przyjaźni. Samotny wilk, odłączony od stada znajduje sobie nowy dom i nowych towarzyszy – człowieka i jego psy. Książka porywa nas w czarujący świat życia na odludziu Alaski, gdzie natura i człowiek znaleźli nić porozumienia.

„Wilk zwany Romeo” to niezwykła opowieść autorstwa Nicka Jansa. To jedna z najlepszych współczesnych książek opisujących świat przyrody. Co ciekawe, prawdziwa i przejmująca historia wyjątkowego wilka została napisana przez człowieka, który przez długie lata był myśliwym, aby w końcu osiąść w Juneau na Alasce jako fotograf przyrody i pisarz.

Aparat wygrał ze strzelbą

To opowieść o niezwykłej przyjaźni. Samotny wilk, odłączony od stada znajduje sobie nowy dom i nowych towarzyszy – człowieka i jego psy. Książka porywa nas w czarujący świat życia na odludziu Alaski, gdzie natura i człowiek znaleźli nić porozumienia. To wielki manifest na rzecz miłości do zwierząt. – Aparat w końcu wygrał ze strzelbą. Nick zaczął chodzić do lasu, oglądać przyrodę, aż w pewnym momencie zorientował się, że od kilku miesięcy nie oddał ani jednego strzału – powiedział na antenie RDC Adam Pluszka, tłumacz „Wilka zwanego Romeo”.

Nietypowa przyjaźń

– Były pewne elementy kultury myśliwskiej, z którymi autor musiał się zmierzyć zamieszkując na Alasce, chociaż z każdym mijającym rokiem czuł się z tym coraz bardziej niekomfortowo – powiedział tłumacz. Nick Jans żył wśród ludzi, którzy zabijanie zwierząt uznawali za naturalne. To właśnie doprowadziło go ostatecznie do spisania zbioru rzetelnych informacji o roli wilków w ekosystemach, połączonego z fascynującą powieścią o niezwykłej przyjaźni pomiędzy ssakami, które nigdy nie powinny się zaprzyjaźnić.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone