Wielkie emocje w Płocku. Legia wygrywa w derbach Mazowsza

• 30.07.2016 22:57

• Aktualizacja: 21:49 25.07.2022

Dwa do zera przegrywała w Płocku Legia Warszawa, by ostatecznie pokonać tamtejszą Wisłę 3:2 w trzeciej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 58. minucie spotkania Igor Lewczuk.
Po dziewięciu latach na stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku znów powróciły derby Mazowsza. Beniaminek rozgrywek Wisła ma za sobą kiepski tydzień, przegrała ligowy pojedynek z Piastem w Gliwicach oraz spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski ze Stalą w Mielcu. Osiągnięcia Legii w tym samym czasie były lepsze, choć nie na miarę mistrza Polski – bezbramkowy remis ze Śląskiem i skromna wygrana w Żilinie w trzeciej rundzie eliminacyjnej z AC Trencin do Ligi Mistrzów.

Spotkanie znakomicie otworzyli gospodarze. Po pierwszym rzucie rożnym, podyktowanym w drugiej minucie, piłka poszybowała do Dominika Furmana, a ten idealnie posłał ją na głowę Tomislava Bozica, który z kolei umieścił ją w siatce. Chwilę później w znakomitej sytuacji znalazł się Michał Kucharczyk, ale Seweryn Kiełpin był na swoim miejscu.

W 10. minucie pojedynku sędzia znów podyktował rzut rożny, do piłki ponownie podszedł Furman, tym razem powędrowała ona do Przemysława Szymińskiego, który głową uzyskał drugiego gola dla Wisły, także drugiego w tym sezonie.

W 17. minucie arbiter wskazał na trzeci rzut rożny w tym spotkaniu, tym razem egzekwowany przez gości. Kontaktową bramkę strzelił głową Aleksandar Prijovic. W 31. minucie z 22 m całkowicie zaskoczył Arkadiusza Malarza strzał Dimitara Ilieva, ale piłka poleciała obok słupka.

Goście wyrównali w 41. minucie. Prostopadłe podanie dotarło do Michała Kucharczyka, który pokonał płockiego bramkarza. I połowa spotkania zakończyła się remisem.

W drugiej odsłonie Legia opanowała pole karne gospodarzy. Po rzucie rożnym, piłka spadła pod nogi Kantego, który chciał ją wybić, ale w ostatniej chwili dopadł ją Igor Lewczuk i wpakował do siatki.

W ostatnim kwadransie Wisła odzyskała wigor, zdobywała kolejne metry boiska, zaczęła atakować, bliski strzelania gola był Kante oraz Giorgi Merabaszwili i Cezary Stefańczyk, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

...

Bramki: 1:0 Tomislav Bozic (2-głową), 2:0 Przemysław Szymiński (10-głową), 2:1 Aleksandar Prijovic (17-głową), 2:2 Michał Kucharczyk (41), 2:3 Igor Lewczuk (58)

Żółta kartka - Legia Warszawa: Jakub Kosecki

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 9 679

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński - Arkadiusz Reca (87. Mikołaj Lebedyński), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (65. Siergiej Kriwiec), Dimityr Ilijew, Witalij Hemeha (46. Giorgi Merebaszwili) - Jose Kante

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski - Jakub Kosecki (68. Steeven Langil), Michał Kopczyński, Kasper Hamalainen (71. Tomasz Jodłowiec), Thibault Moulin (83. Nemanja Nikolic), Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic