SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa: zmiany w organizacji ruchu związane ze Świętem Wojska Polskiego [sprawdź]

fot. RDC

15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego, w Warszawie odbędzie się defilada wojskowa. Jednak na zmiany w organizacji ruchu trzeba przygotować się już od piątku. W nocy z piątku na sobotę odbędzie się próba defilady, nieprzejezdny będzie fragment Traktu Królewskiego.

Przygotowania i sama defilada spowodują największe zmiany w ruchu w okolicy Alej Ujazdowskich. Chociaż uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego odbędą się we wtorek, to na pierwsze zmiany w ruchu mieszkańcy Warszawy muszą być gotowi już w piątek wieczorem.

Zamknięty Trakt Królewski

Stołeczny ZTM poinformował, że w związku z próbą defilady wojskowej w piątek, od godz. 20 zamknięty dla ruchu zostanie fragment Traktu Królewskiego od placu Trzech Krzyży do ul. Dolnej, czyli Aleje Ujazdowskie i ul. Belwederska. Utrudnienia potrwają do soboty, do godz. 9.

Utrzymana zostanie możliwość przejazdu na wprost ulicami: Piękną i Gagarina – Spacerową. Na objazdy zostaną skierowane autobusy kursujących po tych ulicach.

Sobieskiego

Również w piątek, o godz. 21, dla ruchu zamknięta zostanie zachodnia jezdnia ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Dolną do ul. Idzikowskiego, a autobusy kursujące tamtędy będą miały zmienione trasy. Dodatkowo – o godz. 1 w nocy w sobotę, zamknięty zostanie przejazd w obu kierunkach ulicą Gagarina.

Ruch w Al. Ujazdowskich i na ul. Belwederskiej oraz na ulicy Gagarina, zostanie przywrócony w sobotę ok. godz. 7. Wtedy część kursujących tam autobusów powróci na swoje podstawowe trasy, w przypadku pozostałych stanie się to około godziny 9.00, kiedy otwarta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ulicy Sobieskiego.

Parkowanie

Od północy z piątku na sobotę do północy z soboty na niedzielę wyłączone z parkowania będą ulice: Nowy Świat (od ronda de Gaulle’a do pl. Trzech Krzyży), Al. Ujazdowskie, Belwederska, Klonowa, Myśliwiecka i Gagarina.

Z kolei od poniedziałku, 14 sierpnia, od godz. 21 ponownie wyłączone z ruchu zostaną: pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz zachodnia jezdnia ul. Sobieskiego od skrzyżowania Sobieskiego z Belwederską do ulicy Idzikowskiego. Dla autobusów zostaną wprowadzone trasy objazdowe. Od godz. 23 w poniedziałek dodatkowo zamknięte zostaną ulice Szwoleżerów i Myśliwiecka.

Wtorek

We wtorek, 15 sierpnia, w godz. 11-15 nieprzejezdne będą: pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz zachodnia jezdnia ulicy Sobieskiego od skrzyżowania Sobieskiego z Belwederską, Dolną i Chełmską do ulicy Idzikowskiego oraz ulica Gagarina. Dodatkowo zamknięte będą skrzyżowania ulicy Pięknej z Al. Ujazdowskimi oraz Spacerowej z Belwederską i Gagarina. W ramowych godzinach 18-23 zamknięte dla ruchu pozostaną tylko ul.: Szwoleżerów i Myśliwiecka.

Od północy z poniedziałku na wtorek do północy z wtorku na środę wyłączone z parkowania będą ulice: Nowy Świat (od ronda de Gaulle’a do pl. Trzech Krzyży), Al. Ujazdowskie, Belwederska, Klonowa, Myśliwiecka, Szwoleżerów, a także parkingi przy ul. Czerniakowskiej w rejonie ul. Łazienkowskiej oraz przy Centralnym Ośrodku Sportu „Torwar”.

W związku ze mianami autobusy będę kierowane na objazdy [sprawdź szczegóły].

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone