SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa: Paweł Wodziński nowym dyrektorem Sceny Prezentacje

fot. Pixabay

Paweł Wodziński pokieruje warszawską Sceną Prezentacje – zdecydowała komisja konkursowa pod przewodnictwem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wodziński to były dyrektor Teatru Polskiego im. H. Konieczki w Bydgoszczy – reżyser, scenograf i tłumacz.

O wyborze Wodzińskiego na dyrektora Sceny Prezentacje poinformował w środę stołeczny ratusz. Jak podano, będzie on realizował autorską koncepcję stworzoną wspólnie z Bartoszem Frąckowiakiem, reżyserem i dramaturgiem. „Zaproponowana autorska koncepcja programowa i organizacyjna Teatru oraz koncepcja artystyczna biennale w najwyższym stopniu spełniły oczekiwania komisji konkursowej. Propozycja autorstwa Pawła Wodzińskiego i Bartosza Frąckowiaka najpełniej opiera się na założeniu, że kultura i sztuka odgrywają kluczową rolę w budowaniu nowoczesnego, tolerancyjnego, krytycznego społeczeństwa, działającego w poszanowaniu demokracji i wolności obywatelskich oraz doskonale wpisuje się w strategiczne dokumenty Miasta Stołecznego Warszawy” – napisali w przesłanym w środę PAP uzasadnieniu członkowie komisji konkursowej.

Konkurs

O wyborze nowego dyrektora Sceny Prezentacje zadecydowała komisja konkursowa w składzie: prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (przewodnicząca), dyrektor Biura Kultury Tomasz Thun-Janowski, zastępca dyrektora Biura Kultury Joanna Szwajcowska, naczelnik Wydziału Projektów Kulturalnych Biura Kultury Adam Sienkiewicz, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Joanna Mytkowska, dyrektor Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego Iwona Kurz, członkini Społecznej Rady Kultury Zofia Dworakowska, dziennikarz kulturalny Max Cegielski oraz kierownik programowy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog” we Wrocławiu Tomasz Kireńczuk.

W pierwszym etapie konkursu spośród 10 kandydatów, którzy złożyli swoje oferty, do drugiego etapu zakwalifikowano 9 osób spełniających wymagania formalne. 8 września komisja konkursowa odbyła rozmowy z kandydatami na temat proponowanych przez nich autorskich koncepcji programowych i organizacyjnych dla teatru Scena Prezentacje.

Paweł Wodziński

Paweł Wodziński jest reżyserem teatralnym i scenografem. Ukończył Wydział Aktorski i Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1989-93 był asystentem reżysera, a potem reżyserem w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Tłumaczył sztuki teatralne, zajmuje się również scenografią teatralną. W 1998 r. był współzałożycielem Towarzystwa Teatralnego. W latach 2000-03 pełnił obowiązki dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Polskiego w Poznaniu, a w latach 2014-17 był dyrektorem Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone