SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa: nowe, podświetlane drogowskazy w przejściach podziemnych [zobacz]

fot. ZDM

Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął montaż nowego oznakowania w przejściach podziemnych. Podświetlane drogowskazy wiszą już w przejściach na ulicy Rembielińskiej, Jagiellońskiej, Wybrzeżu Gdańskim czy Ostrobramskiej. Docelowo pojawią się we wszystkich 38 tunelach administrowanych przez ZDM.

Prace rozpoczęły się w zeszłym tygodniu na ulicy Rembielińskiej (w rejonie ul. Toruńskiej). W kolejnych dniach nowe drogowskazu pojawiły się w przejściach pod Wybrzeżem Gdyńskim (przy Pułkowej i przy Cytadeli), ul. Obrazkową/Modlińską, ul. Jagiellońską (przy FSO), Wybrzeżem Gdańskim (Grodzka, Boleść, Sanguszki), Wał Miedzeszyński (przy Krynicznej) i ul. Ostrobramską. Kolejne prace zaplanowano m.in. na Złotej, Redutowej, w Alejach Jerozolimskich, pl. Na Rozdrożu czy rondzie Dmowskiego.

Podświetlane drogowskazy są częścią Miejskiego Systemu Informacji. Najwięcej kasetonów znajdzie się w tunelach pod Rondem Dmowskiego (44 szt.) i rondem Czterdziestolatka (28 szt.). Łącznie drogowcy zainstalują 217 podświetlanych tablic.

Kasetony wskazują drogę na przystanki komunikacji miejskiej, stacje metra, SKM i WKD, wraz z informacją o kierunku jazdy. Środki komunikacji są oznaczone piktogramami – takimi samymi jak te znane m. in. z wiat przystankowych. Strzałki wskazują również, na jaką ulicę prowadzą poszczególne wyjścia z podziemi i pokierują do ważnych obiektów (np. do Pałacu Kultury czy na miejską plażę). Na kasetonach znajdziemy też informację o tym, gdzie szukać toalety, bankomatu, windy lub pochylni dla niepełnosprawnych.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone