SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa: długi weekend pod znakiem remontów i utrudnień [sprawdź]

Długi weekend to czas wytężonej pracy dla warszawskich drogowców. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w kilku miejscach stolicy.

Przyczółkowa

W piątek o godz.  20 drogowcy rozpoczęli remont ulicy Przyczółkowej. To ostatni etap największego tegorocznego remontu prowadzonego przez Zarząd Dróg Miejskich. Nowa nawierzchnia jest już na ulicy Drewny oraz na Przyczółkowej w stronę Konstancina Jeziorny. Teraz drogowcy wymienią nawierzchnię w stronę centrum – od skrzyżowania z ulicą Korbońskiego do Marcepanowej. – Ruch będzie przeniesiony na drugą jezdnię, po jednym pasie w każdą stronę – wyjaśniał Paweł Olek z Zarządu Dróg Miejskich.

Normalny ruch wróci tu w środę 16 sierpnia o świcie (sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej).

Zawodzie

Nowa nawierzchnia pojawi się na ulicy Zawodzie na Mokotowie. – Od piątku od godziny 22 do środowego świtu drogowcy wyremontują 700-metrowy odcinek od ulicy Augustówka do skrzyżowania Łuczniczej z Kobylańską – wyjaśniał Paweł Olek z ZDM.

Objazd został poprowadzony ulicami Augustówka – Wiertnicza – Powsińska – Vogla – Syta (sprawdź szczegóły).

Remont torowiska

W sobotę, z powodu remontu torów tramwajowych, rozpoczęły się utrudnienia na warszawskim Mokotowie. Tramwajarze wyremontują łuk torów na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Rakowiecką. Dla ruchu samochodowego zamknięta jest jezdnia alei Niepodległości w kierunku Ursynowa od Batorego do Rakowieckiej. Utrzymany jest jedynie dojazd do ulicy Bruna.

Objazd wyłączonego odcinka poprowadzony jest ulicą Rakowiecką. Tramwaje linii 17 i 33 kursują na skróconej trasie. Z alei Niepodległości skręcają w ulicę Filtrową i dojadą do pętli Plac Narutowicza. Objazdami jeżdżą też autobusy linii 119, 167, 174, 700 oraz n36. Uruchomiona została linia zastępcza Z17 kursująca na trasie: Rzymowskiego – Rondo ONZ. Utrudnienia potrwają do środowego świtu (sprawdź szczegóły).


Czytaj też:

Warszawa: zmiany w organizacji ruchu związane ze Świętem Wojska Polskiego [sprawdź]

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone