SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa: Modernizacja kolei i budowa nowych przystanków. Zmiany w rozkładach [zobacz]

mat. prasowe PKP PLK

Kolejarze przebudują w Warszawie trzy stacje i wybudują dwa nowe przystanki. Wszystko w związku z modernizacją linii obwodowej.

W połowie lutego podpisano w tej sprawie umowę z wykonawcą. Chodzi o odcinki od Warszawy Zachodniej do Warszawy Gdańskiej oraz od stacji Gołąbki – również do Warszawy Gdańskiej. – Nowy przystanek powstanie w ciągu ulicy Powązkowskiej, a drugi w okolicy Obozowej – wyjaśnia Sławomira Wierzchowska z PKP PLK.

Perony będą miały nowe wiaty, oświetlenie, ławki i zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo przebudowane zostaną wiadukty kolejowe nad ulicami Wolską, Kasprzaka, Obozową oraz Zawiszy.  Powstaną też nowe kładki dla pieszych.

W związku z realizacją inwestycji, 12 marca został zamknięty odcinek kolejowy od Warszawy Zachodniej do Warszawy Gdańskiej.

Zmiany w rozkładach

W związku z modernizacją, obowiązują zmiany w rozkładach jazdy SKM i KM. Pociągi SKM linii S9 kursować będą tylko w relacjach Warszawa Gdańska – Legionowo / Legionowo Piaski / Wieliszew i z powrotem. Pociągi KM linii R9 z/w kierunku Nasielska, Ciechanowa, Mławy i Działdowa kursować będą tylko z/do stacji Warszawa Gdańska. Na trasie linii 414 uruchomione zostaną dodatkowe przystanki obowiązujące jako warunkowe: PKP Toruńska 01 i 02 i PKP Koło 03 i 04.

Bilety

Bilety KM (sieciowe oraz ważne na przejazd do odpowiednich stacji na modernizowanym odcinku linii kolejowej lub przez ten odcinek) są honorowane: w pociągach SKM S3 i S9 na całej trasie, a S1 i S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, na linii metra M1 na odcinku Dw. Gdański – Centrum; w tramwajach linii 1 na odcinku Dw. Gdański – Pl. Zawiszy oraz 26 na odcinku Okopowa – Os. Wolska oraz w innych liniach o pokrywających się trasach z tymi odcinkami; w autobusach:  414 na odcinku PKP Toruńska – Rondo Zesłańców Syberyjskich; 523 na odcinku Dw. Zachodni – PKP Koło; 520 na odcinku Okopowa/Leszno – Płocka-Szpital; 105 na odcinku Rondo Daszyńskiego – PKP Kasprzaka  oraz w innych liniach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, na odpowiednie strefy) ważne są w pociągach KM linii RL na odcinku Legionowo Przystanek – Warszawa Lotnisko Chopina; linii R9 i innych na odcinku Legionowo Przystanek/Wieliszew – Warszawa Gdańska; innych linii na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (sprawdź szczegóły).

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone