SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W Płocku powstanie magistrala rowerowa. Umowa podpisana

fot. Pixabay

Główna arteria rowerowa Płocka, która połączy centrum miasta ze znajdującym się na peryferiach osiedlem mieszkaniowym Podolszyce, powstanie do końca maja 2018 r. Budowa trasy o długości 5,5 km prowadzona będzie z wykorzystaniem środków unijnych.

Wzdłuż części płockiej magistrali rowerowej powstaną nowe chodniki, zatoki autobusowe i postojowe oraz oświetlenie i kanalizacja deszczowa. W piątek umowę na realizację inwestycji podpisały Miejski Zarząd Dróg i wybrana w przetargu Firma Remontowo-Budowlana Lipowski.

Jak poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, koszt budowy głównej drogi rowerowej w tym mieście to ponad 8,5 mln zł, z czego ok. 3 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. – Jeszcze w listopadzie chcemy przekazać plac budowy. Jej zakończenie przewidziane jest na 30 maja 2018 r. – zaznaczył.

250 rowerów

Nowakowski podkreślił, że budowa płockiej magistrali rowerowej to ważna inwestycja m.in. z uwagi na planowane tam uruchomienie w połowie 2018 r. miejskiego systemu wypożyczania rowerów. – Liczymy na terminowe oddanie do użytku drogi rowerowej, która jest bardzo istotnym elementem całego systemu roweru miejskiego, który planujemy wprowadzić od wakacji – dodał prezydent Płocka.

Na projekt utworzenia 25 punktów wypożyczania rowerów, gdzie dostępnych będzie w sumie 250 jednośladów, Urząd Miasta Płocka planuje przeznaczyć w przyszłorocznym budżecie ok. 1 mln zł. Dokładna lokalizacja punktów wynajmu rowerów zostanie ustalona w formule rozpoczętych ostatnio konsultacji społecznych, które potrwają do 27 listopada.

W ramach już prowadzonych i planowanych jeszcze na 2018 r. inwestycji związanych z rozbudową tras rowerowych w Płocku, ich długość zwiększy się tam o prawie 26 km. Obecnie sieć dróg dla rowerów, w tym biegnąca przez most na Wiśle im. Solidarności, mierzy ponad 52 km

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone