SŁUCHAJ ONLINE
MENU

V Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego im. Księżnej Daisy von Pless [zobacz]

fot. RDC

15 i 16 lipca u stóp niezwykłego zamku w Książu odbył się V Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego im. Księżnej Daisy von Pless, ostatniej właścicielki Książa.

To niezwykle barwne i widowiskowe wydarzenie obok wymiaru sportowego ma ogromny walor kulturowy. Przywraca bowiem piękną tradycję powożenia, pokazując bogactwo pojazdów, piękno koni i różnorodność technik prowadzenia zaprzęgów. Wydarzenie ma także ogromny walor edukacyjny i promocyjny, bowiem uczestniczą w nim przedstawiciele wielu europejskich krajów, zapoznając się przy okazji ze skarbami polskiej kultury. Triumfatorem tegorocznego Konkursu został Ireneusz Kozłowski, który swoim kunsztem prowadzenia pięknego czterokonnego zaprzęgu wprawił w zachwyt liczną publiczność zgromadzoną w PSO Książ.

Z roku na rok organizator, Polskie Towarzystwo Powozowe odnotowuje stały wzrost poziomu przygotowania zaprzęgów do startów, podczas których pojawiają się też coraz ciekawsze i bardziej wartościowe pojazdy zabytkowe. Inicjatorem wydarzenia jest wybitny malarz i propagator polskiej tradycji i kultury – Andrzej Novak-Zempliński, który poprosił Radio dla Ciebie o patronat medialny nad tym niezwykłym wydarzeniem.

O V Międzynarodowym Konkursie Powożenia Tradycyjnego im. księżnej Daisy von Pless na Zamku Książ opowiadali w „Poranku RDC” Andrzej Novak-Zempliński i Ireneusz Kozłowski.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone