Europejskie puchary nie dla Legii Warszawa. Remis w rewanżu z Dudelange

• 16.08.2018 22:15

• Aktualizacja: 23:39 25.07.2022

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali na wyjeździe z F91 Dudelange z Luksemburga 2:2 (1:2) w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Mistrzowie Polski pierwszy mecz przegrali u siebie 1:2 i odpadli z rozgrywek.
Nieudanie w roli trenera Legii zadebiutował Ricardo Sa Pinto. Portugalczyk w poniedziałek objął stołeczny zespół, ale w krótkim czasie nie odmienił gry zespołu. Mistrzowie Polski zapowiadali inną postawę niż w pierwszym meczu, tymczasem po 17 minutach przegrywali już 0:2.

Cios na początku

W siódmej minucie Patrick Stumpf pozostał sam w polu karnym. Kiedy otrzymał piłkę mógł spokojnie przymierzyć i pokonać Arkadiusza Malarza. 10 minut później po wymianie podań w okolicach linii pola karnego przy słupku piłkę do bramki posłał Stelvio Da Cruz.

W dalszej części meczu gospodarze oddali inicjatywę mistrzom Polski, którzy wciąż razili brakiem dokładności i skuteczności. Ostatecznie zdobyli bramkę kontaktową. Michał Kucharczyk z linii końcowej płasko wycofał piłkę do Jose Kante, a ten pewnym strzałem skierował ją do bramki.

Wydawało się, że ten gol tchnie w legionistów nowe siły. Jednak mistrzowie Polski wciąż byli bezbarwni i bardzo słabi. Wyjątkowo niepewnie prezentował się reprezentant Luksemburga Chris Philipps, którego portugalski szkoleniowiec wystawił na środku obrony. Widać było, że nominalny pomocnik źle czuje się na tej pozycji.

Krótki zryw

W efekcie Philipps na drugą połowę już nie wybiegł, a za niego pojawił się Sebastian Szymański. Zmiana przyniosła dobry efekt, bo Legia prowadziła grę i prezentowała się lepiej niż przed przerwą. Trwało to jednak zaledwie 10 minut i nie przyniosło bramki.

W 71. minucie goście mieli ogromne szczęście, bo luksemburski zespół był o krok od strzelenia trzeciego gola. Edisson Jordanov po indywidualnej akcji wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do podania.

W 86. minucie goście wyrównali. Drugiego gola w tym meczu strzelił Kante. W 90. minucie doskonałą okazję na zwycięską bramkę miał Carlitos. Hiszpan dobrze przyjął piłkę w polu karnym, ale nie zdołał oddać strzału.

Wykluczenie po czasie

Legioniści nie potrafili się pogodzić z odpadnięciem z europejskich pucharów. Za niesportowe zachowanie po meczu czerwoną kartką został ukarany Michał Kucharczyk.

W kolejnej rundzie F91 Dudelange zagra z rumuńskim CFR Cluj.

Składy:

F91 Dudelange: Jonathan Joubert - Edisson Jordanov, Jerry Prempeh, Kevin Malget, Aniss El Hriti - Patrick Stumpf (75. Milan Bisevac), Stelvio Cruz, Clement Couturier, Marc-Andre Kruska (79. Bryan Melisse), Dominik Stolz (90. Danel Sinani) - David Turpel.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Mateusz Wieteska, Chris Philipps (46. Sebastian Szymański), Michał Pazdan, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk, Krzysztof Mączyński (77. Eduardo da Silva), Cafu, Dominik Nagy (69. Kasper Hamalainen) - Jose Kante, Carlitos.

Opinie:

Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto: - Wpływ na losy awansu miał wynik pierwszego meczu. W rewanżu zrobiliśmy wiele, ale to nie wystarczyło. Rywale wykorzystali nasze błędy i strzelili dwie bramki. Byliśmy w trudnej sytuacji, ale dobrze zareagowaliśmy. W przerwie przekonywałem piłkarzy, że są w stanie odwrócić losy spotkania. Dokonaliśmy zmian i nasza gra wyglądała lepiej. Chciałem, aby zawodnicy uwierzyli w siebie. Potrzebny był nam spokój i opanowanie. Nie awansowaliśmy przez decyzję sędziego. Powinien podyktować ewidentny rzut karny. Wówczas wszystko było jeszcze możliwe. Tego awansu mogę pogratulować sędziemu. Walczyliśmy do końca, ale tego dnia sędzia był po stronie rywali.