Tauron Basket Liga: koszykarze Rosy Radom awansowali do półfinału

• 04.05.2016 22:17

• Aktualizacja: 21:39 25.07.2022

W trzecim ćwierćfinałowym meczu Rosa wygrała w Kutnie z Polfarmexem 73:68 (17:15, 12:15, 25:13, 19:25) i w play off zwyciężyła 3-0. Najskuteczniejszy w zespole gospodarzy był Josh Parker, a w drużynie gości Michał Sokołowski - obaj zdobyli po 18 pkt. W półfinale Rosa zagra z Anwilem Włocławek lub King Wilkami Morskimi Szczecin. W play off jest 2-1 dla Anwilu.
Radomianie prowadzili w Kutnie w 29. minucie już 54:38, ale w czwartej kwarcie walczący ambitnie gospodarze doprowadzili do remisu 61:61 po skutecznych akcjach Jacka Jareckiego, który dwukrotnie w ciągu 60 sekund trafił zza linii 6,75 m i raz zdobył dwa punkty.

W odpowiedzi Amerykanin Torey Thomas nie pomylił się przy rzucie za trzy punkty, a bohaterem kolejnych kluczowych akcji był Michał Sokołowski. Najpierw zablokował rzut rywala, a następnie trafił zza linii 6,75 m będąc faulowanym. Wykorzystał także rzut wolny i na 56 sekund przed końcem zespół trenera Wojciecha Kamińskiego prowadził 68:61. Sokołowski uzyskał 18 punktów i miał siedem zbiórek, a Thomas miał double-double - 13 pkt i 10 zbiórek.

Punkty

Polfarmex Kutno: Joshua Parker 18, Jacek Jarecki 15, Michael Fraser 11, Mateusz Bartosz 11, Bartłomiej Wołoszyn 7, Jarosław Zyskowski 2, Krys Faber 2, Grzegorz Grochowski 2, Michał Gabiński 0, Marcin Malczyk 0.

Rosa Radom: Michał Sokołowski 18, Calvin Dorsey Harris Jr. 15, Torey Thomas 13, Igor Zajcew 9, Robert Witka 8, Daniel Szymkiewicz 5, Damian Jeszke 3, Kim Adams 2, Łukasz Bonarek 0.

We wtorek awans do półfinału wywalczył Stelmet, który czeka na zakończenie rywalizacji między Energą Czarnymi Słupsk i Polskim Cukrem Toruń. Czarni prowadzą 2-1.