Stołeczna policjantka z dwoma medalami w Los Angeles

• 16.08.2017 10:49

• Aktualizacja: 22:46 25.07.2022

Dwa srebrne medale w biegach wywalczyła warszawska policjantka Aleksandra Szyszka z Laboratorium Kryminalistycznego KSP podczas sierpniowych Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków w Los Angeles.
Od 8 do 16 sierpnia br. w Los Angeles rozgrywane były Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków. Stołeczna policjantka uczestniczyła w tych zawodach już po raz czwarty. Zdobyła dwa srebrne medale w biegu crossowym na pięć kilometrów w kategorii - kobiety 35+ i w biegu na stadionie na dystansie pięć kilometrów w kategorii – kobiety 35-39. Pierwszy dystans pokonała w czasie 00:22:20:236 ustępując jedynie Almudenie Suarez. Natomiast na stadionie przybiegła w czasie 00:22:20:144 tuż za Esther Rivas.

W Igrzyskach w Los Angeles brało udział ponad osiem tysięcy zawodników, zarówno czynnych, jak i emerytowanych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej z ponad 70 krajów. Sportowcy zmierzyli się w 65 różnych dyscyplinach. Zawody oglądało na żywo około 50 tys. widzów.