Spartak Trnawa rywalem Legii w drugiej rundzie eliminacji

• 18.07.2018 21:30

• Aktualizacja: 23:35 25.07.2022

Spartak Trnawa będzie rywalem Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W środę mistrz Słowacji zremisował w Mostarze ze Zrinjskim 1:1, a w dwumeczu wygrał 2:1. Dzień wcześniej mistrz Polski wyeliminował irlandzką drużynę Cork City.
W 15. minucie spotkania w Bośni Boris Godal dał gościom prowadzenie, a to oznaczało, że Zrinjski musiał zdobył trzy bramki, aby awansować. Do siatki trafił tylko raz - w 58. minucie na listę strzelców wpisał się Ognjen Todorovic. Przed tygodniem Spartak wygrał 1:0 po golu Erika Jirki.

Legia we wtorek wygrała u siebie z Cork City 3:0 (1:0), a w dwumeczu 4:0. Aby zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, mistrzowie Polski w sumie muszą wyeliminować klub z Trnawy i dwóch innych rywali.

W drugiej rundzie kwalifikacji do 16 zwycięzców dwumeczów z pierwszej dołączą mistrzowie Białorusi, Danii, Chorwacji i Rumunii, w kolejnej - Austrii i Grecji, a w decydującej - Holandii i Szwajcarii.