Smutek w Radomiu, radość w stolicy. Siatkarze zainaugurowali sezon

• 12.10.2018 23:08

• Aktualizacja: 23:47 25.07.2022

Odmienne nastroje kibiców mazowieckich drużyn po inauguracji sezonu siatkarskiej ekstraklasy. Zespół Cerrad Czarnych Radom uległ na własnym parkiecie drużynie Jastrzębskiego Węgla 0:3. Zwycięstwo odniosło za to ONICO Warszawa. Stołeczni ograli w Hali Torwar Cuprum Lubin bez straty seta.
ONICO odniosło zwycięstwo nad zespołem z Lubina tracąc w pierwszej partii 22, w drugiej 21 a w trzeciej 19 punktów. W składzie gospodarzy od początku zagrali mistrzowie świata - przyjmujący Bartosz Kwolek i libero Damian Wojtaszek.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został środkowy warszawian - Andrzej Wrona.

W drugiej kolejce sezonu ONICO zagra na wyjeździe z Asseco Resovią.

Jastrzębski zbyt mocny

Tymczasem wzmocniona przed sezonem takimi graczami jak środkowy Alen Pajenk czy atakujący Maksim Żygałow ekipa Cerrad Czarnych Radom, nie dała rady Jastrzębskiemu Węglowi. Radomianie przegrali w setach do 23, 19 i 20.

Jastrzębian do zwycięstwa poprowadził zdobywca 14 punktów Francuz Julien Lyneel. Dla Cerradu 10 punktów zdobył Tomasz Fornal. W następnej serii gier Czarni udadzą się w podróż do Olsztyna na mecz z miejscowym Indykpolem AZS.