SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Śledztwo ws. pobicia działacza PiS z Radomia umorzone

fot. nawokandzie.ms.gov.pl

Ze względu na niewykrycie sprawcy prokuratura umorzyła śledztwo ws. pobicia młodego działacza Prawa i Sprawiedliwości z Radomia. Do zdarzenia doszło w czerwcu. Zdaniem polityków PiS, pobicie miało mieć charakter „politycznych porachunków”.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz zaznaczyła, że pokrzywdzony nie występował w śledztwie jako działacz PiS, a samo postępowanie nie miało kontekstu politycznego.

Rzeczniczka podkreśliła, że chociaż przestępstwo, którego ofiarą padł młody radomianin, jest ścigane w trybie prywatnoskargowym, jednak w tym przypadku prokurator wszczął dochodzenie, ponieważ pokrzywdzonemu trudno byłoby samemu wykryć sprawcę. Śledczy starali się to uczynić, ale bez powodzenia. – Niestety monitoring nie zarejestrował momentu zdarzenia – zaznaczyła rzeczniczka. – Z powodu niewykrycia sprawcy prokurator umorzył postępowanie – dodała.

Według pokrzywdzonego 25 czerwca w późnych godzinach został on napadnięty w centrum Radomia. Sprawca miał podbiec do niego z tyłu, kopnąć go w plecy, uderzyć dwukrotnie w twarz i uciec.

O pobiciu młodego działacza PiS w Radomiu poinformował dziennikarzy dzień po zdarzeniu poseł Marek Suski (PiS). Według parlamentarzysty, ponieważ młody człowiek – jako członek medialnego zespołu PiS w Radomiu – publicznie krytykował prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego (PO), można domniemywać, że powodem pobicia były polityczne porachunki.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone