Samobój uratował Wisłę. Podział punktów w Płocku

• 27.10.2018 18:10

• Aktualizacja: 23:49 25.07.2022

Piłkarze Wisły Płock zremisowali u siebie z Piastem Gliwice 1:1 w 13. kolejce ekstraklasy. Goście prowadzili od 61. minuty, kiedy to gola zdobył Piotr Parzyszek. W doliczonym czasie Jakub Czerwiński tak niefortunnie interweniował, że posłał piłkę do swojej bramki i ustalił wynik meczu.
Po meczu z Pogonią w Szczecinie (1:4) zarząd Wisły rozstał się z trenerem Dariuszem Dźwigałą i powierzył obowiązki szkoleniowca Kibu Vicunie. W debiutanckim spotkaniu z Zagłębiem w Lubinie płocka drużyna wywalczyła remis 3:3. Przed meczem z Piastem trener i zawodnicy zapowiadali zwycięstwo. W tym sezonie płocczanie wygrali tylko dwa mecze, z Legią w Warszawie (4:1) i Lechią Gdańsk w Płocku (1:0). Piast w 13. kolejce zremisował z Lechią 1:1.

Pierwszy kwadrans spotkania rozgrywany był pod dyktando gospodarzy, którzy konstruowali akcje i próbowali pokonać Jakuba Szmatulę. W 16. minucie rywale przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Mateusz Mak z pola karnego strzelił prosto w Thomasa Daehne. Zdaniem sędziego mógł być faul, ale VAR wykluczył podyktowanie rzutu karnego.

W 25. minucie celny strzał oddał zza linii pola karnego Giorgi Merebaszwili. Strzał sprawił dużo trudności bramkarzowi Piasta, który musiał wybić piłkę za bramkę. W 40. minucie goście dwukrotnie zagrozili bramkarzowi Wisły. Najpierw Piotr Parzyszek minął Marcina Warcholaka i oddał groźny strzał, a chwilę później po błędzie Damiana Rasaka strzelał Joel Valencia. Daehne nie dał się jednak zaskoczyć.

Po przerwie goście nadal atakowali. Nagrodą za dominację na boisku był gol zdobyty w 61. minucie. Tom Hateley ni to strzelał, ni to podawał i w ostatniej chwili lot piłki zmienił Parzyszek, który umieścił ją w siatce.

Wisła była coraz bardziej bezradna, nie potrafiła nawet zorganizować akcji. Jednak w doliczonym czasie gry wyrównała. Stilic wykonywał rzut wolny w pobliżu narożnika pola karnego, a w zamieszaniu piłkę do własnej bramki wpakował Jakub Czerwiński, mocno naciskany przez Karola Angielskiego. Najjaśniejszym punktem w drużynie Wisły był bramkarz Thomas Daehne.

Piast ma 22 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli; traci 2 pkt. do prowadzącej Jagiellonii Białystok. Wisła Płock jest 12. z dorobkiem 12 punktów.