SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rekordowe środki finansowe dla subregionu ostrołęckiego

fot. Wikipedia CC BY-SA 3.0

Władze Mazowsza przeznaczą na subregion ostrołęcki ponad 60 mln zł na modernizację i budowy dróg, doposażenie i remonty w placówkach zdrowia i instytucjach kultury – poinformowała w czwartek na konferencji prasowej wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska. Są to rekordowe środki, jakie trafią do subregionu ostrołęckiego od samorządu województwa mazowieckiego.

Na modernizację i budowy dróg samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy ponad 35 mln zł. – Mamy zaplanowane: przebudowę drogi wojewódzkiej nr. 626 w Sypniewie, przebudowę drogi wojewódzkiej nr. 544 Mława- Przasnysz- Ostrołęka, droga wojewódzka 694 Przyjmy-Brok- granica w Małkini Górnej, ale również dużym priorytetem jest dla nas remont drogi 627. Mamy zaplanowane tam odcinki na terenie gminy Rzekuń, Jelonki i gminy Czerwin – powiedziała wicemarszałek Orzełowska.

Ponad 20 mln zł trafi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. W placówce zostanie zmodernizowany blok operacyjny oraz centralna sterylizatornia. W szpitalu będzie wdrażany również projekt rehabilitacji kardiologicznej. Na ten cel szpital pozyskał wsparcie unijne w wysokości 7,4 mln zł, zaś samorząd Mazowsza wesprze go kwotą 1,9 mln zł. – Program będzie dedykowany wszystkim, którzy wymagają rehabilitacji – powiedziała Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego. – Chcielibyśmy stworzyć taki ośrodek, takie miejsce, w którym mogliby się rehabilitować pacjenci z całego regionu, bo z tym są duże problemy – dodała Lanc.

Niespełna 2 mln zł otrzyma ostrołęcki MEDITRANS. Środki przeznaczone są na budowę budynku wraz z zapleczem dla potrzeb stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej. Samorząd województwa mazowieckiego w subregionie ostrołęckim na kulturę przeznaczy 3 mln zł. Kwotę tą otrzyma Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, które dzięki tym środkom będzie m. in. kontynuowało realizacje projektu unijnego „Rewitalizacja”, polegającego na dostosowaniu nowo pozyskanego budynku do celów wystawienniczych. Na ten cel Muzeum pozyskało także wsparcie unijne w wysokości ponad 3 mln zł.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone