SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radomianin jako pierwszy na świecie sprzedaje zaświaty

eternal world
fot. Mieszko Makowski

To zabrzmi jak film science fiction, ale jest realne, a co ważne zgodne z prawem. Mieszko Makowski z Radomia założył firmę, która będzie sprzedawała zaświaty.

Jest pierwszym człowiekiem na świecie, który nimi zawładnął. Mógł to zrobić, ponieważ pozwala na to prawo rzymskie respektowane w Unii Europejskiej. Zgodnie z nim można zawłaszczyć tzw. rzeczą niczyją. Makowski z tego skorzystał.

Droga do powstania firmy o nazwie Eternal World trwała dwa miesiące. Makowski wystosował pismo do Sądu Rejonowego w Radomiu z prośbą o wydanie zgody na zawłaszczenie zaświatów. Sąd sprawę zarejestrował i na razie bada ją pod kątem formalnym. Nie przystąpił jeszcze do analiz merytorycznych, które są kluczowe w tej sprawie. Zatem w świetle prawa nie wiadomo jeszcze, czy Makowski zaświatami włada, czy nie. Kiedy będzie orzeczenie w tej sprawie? Nie wiadomo. Niemniej jednak radomianin dysponuje już aktem notarialnym do zaświatów, wedle którego jest ich właścicielem. Jak wyjaśnia sędzia Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik radomskiego sądu, jest to możliwe, ponieważ sprawy sądowe i sprawy notarialne mogą toczyć się odrębnie. Makowski dostał również pieczątkę z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To wszystko sprawiło, że Eternal World ma charakter europejski.

W sklepie internetowym Eternal World będzie można kupić kawałek nieba, piekła czy czyśćca. – Co ważne – każdego będzie na to stać – zapewnia Mieszko Makowski, właściciel firmy.

Dodatkowo Makowski chce pobierać opłaty od kościołów bez względu na wyznanie, a uzyskane środki ze sprzedaży miejsc w zaświatach i od instytucji kościelnych chce przekazywać na cele charytatywne.

Radomianin jest również właścicielem części Kosmosu i sprzedaje tam działki, a uzyskany dochód wykorzystuje na cele swojej fundacji Uroboros, która produkuje protezy dłoni w drukarce 3D. Protezy dla potrzebujących są bezpłatne.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO RDC Warszawa: 101 FM | Ostrołęka: 100,8 FM | Ostrów: 87,6 FM | Płock: 101,9 FM | Radom: 89,1 FM | Siedlce: 103,4 FM
Od 1 października 2013 r. Polskie Radio RDC jest dostępne w technologii DAB+.
bip