SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom: umorzone śledztwo ws. niegospodarności w PKS

fot. Pexels

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. rzekomej niegospodarności prezesa PKS w Radomiu i wyrządzenia przez niego znacznej szkody majątkowej na mieniu spółki. Doniesienie w tej sprawie złożył poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. Zdaniem śledczych, prezes PKS działał zgodnie z prawem.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, śledczy przeprowadzili analizę dokumentów spółki oraz przesłuchali wielu świadków. – Śledztwo nie dało podstaw do stwierdzenia, że prezes PKS w Radomiu działał niezgodnie z prawem, i że na skutek jego działalności wystąpiła znaczna szkoda na majątku PKS – wyjaśniła rzeczniczka. Dodała, że na tej podstawie podjęto decyzję o umorzeniu śledztwa.

Zarzuty posła

Doniesienie do prokuratury złożył w maju poseł Wojciech Skurkiewicz. Powołując się na opinie pracowników radomskiego PKS, poseł PiS stwierdził, że prezes tej firmy nie radzi sobie z zarządzaniem spółką i w pewnych przypadkach mógł działać na jej szkodę. Chodziło m.in. o niezasadne – w opinii części załogi – zbycie części działek oraz wydzierżawienie stacji paliw i stacji diagnostycznej.

Prezes zrezygnował ze stanowiska

Odnosząc się do zarzutów, prezes zarządu PKS w Radomiu Janusz Spelina mówił wówczas PAP, że działał zgodnie z prawem i robił wszystko, by firma zaczęła przynosić dochody. We wrześniu Spelina złożył rezygnację. Jako powód podał względy zdrowotne.

Nie stwierdzono nieprawidłowości

Śledczy potwierdzili, że działania prezesa były zgodne z prawem. – Nieruchomości sprzedawano w drodze przetargu, a sprzedaż poprzedzała zgoda Rady Nadzorczej spółki i Zgromadzenia Wspólników. Nie stwierdzono także nieprawidłowości przy dzierżawie stacji paliw i stacji diagnostycznej – stwierdziła rzeczniczka prokuratury.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone