SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prokuratura o przyczynie śmierci dwóch osób na Woli: zabójstwo i upadek z wysokości

fot. nawokandzie.ms.gov.pl

Obrażenia 72-letniego mężczyzny znalezionego na warszawskiej Woli wskazują na zabójstwo, kobiety na upadek z wysokości – poinformował PAP rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej Łukasz Łapczyński. Zatrzymany w sprawie mężczyzna nie mógł być przesłuchany, ponieważ jest nietrzeźwy.

W sobotę ok. godz. 10 wolscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Płockiej. Znaleźli w nim zwłoki 72-letniego mężczyzny, natomiast przed blokiem zwłoki kobiety. W sprawie zatrzymany został mężczyzna.

Łapczyński powiedział PAP, że udało się już ustalić tożsamość wszystkich trzech osób. – Kobieta znaleziona przed blokiem urodziła się w 1967 r., zatrzymany mężczyzna to rocznik 1981 – poinformował. – Były to osoby, które się znały i przebywały w tym mieszkaniu. Mężczyzna, który nie żyje, najprawdopodobniej użyczał bądź wynajmował mieszkanie zatrzymanemu mężczyźnie i zmarłej kobiecie. To też będziemy ustalać – zaznaczył Łapczyński.

Zabójstwo i upadek z wysokości

Jak mówił, „obrażenia 72-letego mężczyzny wskazują, że doszło do zabójstwa. Jeśli chodzi o obrażenia kobiety, można powiedzieć, że są to obrażenia charakterystyczne dla upadku z wysokości”.

Na pytanie, czy ktoś usłyszał zarzuty, odpowiedział, że „jest jeszcze za wcześnie”. – Mężczyzna, który został zatrzymany w związku z tym zdarzeniem, nie jest osobą podejrzaną, jest zatrzymany. Musi wytrzeźwieć, jest pod znacznym wpływem alkoholu, dopiero później będzie możliwe przeprowadzenie jakichkolwiek czynności i weryfikowanie okoliczności dotyczących tego zdarzenia – zaznaczył.

– Na miejscu zabezpieczono ślady, ciała zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która pozwoli na ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci – poinformował rzecznik.

Czytaj też:

Tragedia na Woli. Znaleziono zwłoki dwóch osób

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone