SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl
07:00 - 10:00
Niedzielny Poranek
prowadzi: Beata Jewiarz
Beata Jewiarz

Praca dla młodych i walka z upolitycznieniem w samorządzie. Debata przedwyborcza w Siedlcach

fot. RDC

Pomysły na zatrzymanie w Polsce młodych ludzi z regionu siedleckiego oraz na walkę z upolitycznianiem samorządów – właśnie te tematy zdominowały ostatnią debatę, przed zaplanowanymi na 25 października wyborami parlamentarnymi, która odbyła się w Siedlcach.

Debata odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.  Jej organizatorem było Polskie Radio RDC oraz Tygodnik Siedlecki.

W dyskusji udział wzięli: Magdalena Daniel (Nowoczesna Ryszarda Petru), Robert Banasiuk (Ruch Społeczny RP), Dorota Olko (Partia Razem), Paulina Piechna-Więckiewicz (Koalicyjny K.W. Zjednoczona Lewica), Paweł Wyrzykowski (KORWIN), Krzysztof Borkowski (PSL), Marcin Kulicki (PO), Anna Maria Siarkowska (Kukiz’15), Zenon Paśnicki (K.W. Wyborców JOW Bezpartyjni), Krzysztof Goławski (K.W. Wyborców G. Brauna „Szczęść Boże”), Arkadiusz Czartoryski (PiS).

Debatę poprowadzili Łukasz Pastor (RDC) i Mariola Zaczyńska (Tygodnik Siedlecki).

Emigracja młodych

W pierwszej części debaty kandydaci odpowiadali na pytanie, co należy zrobić, aby młodzi ludzie z regionu siedleckiego chcieli zostać w kraju, a nie wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy.

Walka z upolitycznieniem

Od lat w regionie widać, że większością spółek miejskich kierują osoby z rządzących opcji. W drugiej części debaty kandydaci przedstawili swoje propozycje na walkę z upolitycznieniem samorządów.

W związku z wyborami do Sejmu i Senatu, zarządzonymi na 25 października br., RDC zorganizowało cykl debat parlamentarnych, które odbyły się w Ostrołęce, Radomiu, Płocku, Mławie i Siedlcach. Wszystkie są dostępne na naszej stronie.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone