SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Polska Opera Królewska szuka młodych śpiewaków

fot. Pexels

Polska Opera Królewska zaprasza dzieci do wspólnego śpiewania. Wszystko w ramach projektu „Róbmy operę!” Benjamina Brittena.

„Róbmy operę!” Benjamina Brittena to nowy projekt Polskiej Opery Królewskiej – Familia skierowany do dzieci i młodzieży, na który składa się cykl prób otwartych dla publiczności oraz przedstawienie operowe „Mały kominiarczyk”. W związku z tym POK szuka dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, chętnych do śpiewania partii solowych oraz w chórze.

Spotkania i nauka

Premiera przedstawienia operowego „Mały kominiarczyk” odbędzie się 2 czerwca 2018 roku. Przygotowanie – nauka materiału muzycznego – rozpocznie się najpóźniej w styczniu 2018 roku. Pierwsze spotkanie planowane jest w pierwszej połowie grudnia 2017. Próby muzyczne i sceniczne z dziećmi i dorosłymi śpiewakami odbywać się będą w kwietniu i maju.

Naukę koordynował będzie i poprowadzi próby muzyczne dyrygent odpowiedzialny za kształt muzyczny tego projektu – Przemysław Fiugajski. Całość przedsięwzięcia reżyseruje Kamila Siwińska.

Próby otwarte dla publiczności

Częścią projektu „Róbmy Operę!” jest również cykl spotkań – prób otwartych dla publiczności odbywających się od stycznia do kwietnia. W trakcie tych spotkań poprzez wspólną zabawę, grę, wspólne śpiewanie i doświadczenie, dzieci dowiedzą się, jaki jest szerszy kontekst i dramat „małych kominiarczyków” oraz poznają tajniki tworzenia opery.

Zgłoszenia można wysyłać na adres: sekretariat@operakrolewska.pl.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone