SŁUCHAJ ONLINE
MENU

PiS domaga się odwołania wiceprezydenta Warszawy

Jarosław Dąbrowski
fot. RDC

Prawo i Sprawiedliwość chce odwołać wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego, który od czerwca zajmuje się wdrażaniem ustawy śmieciowej.

PiS obarcza go winą za to, że ustawa nie działa prawidłowo. I wylicza: brakuje pojemników na odpady, brakuje informacji na temat segregacji, śmieci nie są odbierane, ustawa śmieciowa została wdrożona tylko w 8 z 18 dzielnic Warszawy.

Maciej Wąsik, radny Warszawy wystosował apel do Prezydent Warszawy, ale oficjalnego pisma w tej sprawie nie będzie:

– W czerwcu zaapelowaliśmy do pani prezydent o odwołanie wiceprezydenta Kochaniaka (wcześniej odpowiadał za wdrożenie ustawy śmieciowej – przyp.red.) reakcja była natychmiastowa i logiczna wynikająca z oceny sytuacji. Teraz pani prezydent też chyba potrafi sama ocenić tę sytuację i stwierdzić, że pan prezydent Dąbrowski po prostu nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Jarosław Dąbrowski zastąpił na stanowisku wiceprezydenta Jarosława Kochaniaka w czerwcu 2013 roku. Odwołany z funkcji wiceprezydent zajmował się wdrażaniem ustawy śmieciowej. Dymisja miała związek z orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała miastu zmianę warunków przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci w Warszawie.

Prawo i Sprawiedliwość apeluje także, aby sprawy śmieci dodać do kompetencji burmistrzów dzielnic.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO RDC Warszawa: 101 FM | Ostrołęka: 100,8 FM | Ostrów: 87,6 FM | Płock: 101,9 FM | Radom: 89,1 FM | Siedlce: 103,4 FM
Od 1 października 2013 r. Polskie Radio RDC jest dostępne w technologii DAB+.
bip