SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl
00:00 - 04:00
Noc DJ-ów
prowadzi: Paweł Bobrowski
Paweł Bobrowski

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej. Będzie „wybuchowo”

fot. Pixabay

Wykłady i pokazy odbędą w najbliższy weekend (15-16 maja) i poprowadzą je pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej

W ramach Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej Od Mikro do Makro” odbędzie się szereg pokazów naukowych, wykładów i warsztatów. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Studenci z Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston” przygotowali specjalne, „wybuchowe” pokazy, np. będą zapalać ogień wodą. Tomasz Wojciechowski, student Wydziału Chemii, szef sekcji pokazów, tłumaczy, że wystarczą trzy specjalne proszki i kropla wody, aby rozpalić ognisko. Jakie są to składniki? Tego nie zdradza i zaprasza na sobotni pokaz.

– Będziemy prowadzić cały pokaz, w którym będą zawarte reakcje typu samozapłonowego (…). Mamy reakcję, którą nazywamy u nas w kole „niezdecydowana jak kobieta”. Jest to reakcja oscylatoryjna, która polega na ciągłym zmienianiu barwy – mówi Tomasz Wojciechowski.

Piknikowi towarzyszy również  wystawa „Na skrzydłach czasu – ludzie i konstrukcje lotnicze Politechniki Warszawskiej„, która została przygotowana w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Wystawa czynna jest w dniach 13-16 maja i znajduje się na Placu Politechniki oraz w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Adam Antczak, student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, prezes koła lotników Politechniki Warszawskiej i pilot, przypomina, że na wystawie znajduje się dzieło studentów – rekonstrukcja pierwszego polskiego szybowca. Zapowiada też, że studenci już szykują kolejne rekonstrukcje.

– Historia naszego koła wywodzi się z konstrukcji lotniczych i mamy zamiar reaktywować i w najbliższym czasie mamy zamiar utworzyć coś, co będzie latało – mówi.

Tomasz Wojciechowski i Adam Antczak w „Popołudniu RDC” – Posłuchaj całej audycji

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone