ONICO lepsze od faworyta, Czarni z pierwszymi punktami w sezonie

• 18.10.2018 00:33

• Aktualizacja: 23:47 25.07.2022

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali na wyjeździe Resovię 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 24:21) w meczu drugiej kolejki ekstraklasy. To druga wygrana stołecznych z rzędu. Pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie odnotowali natomiast gracze Cerrad Czarnych Radom.
Czarni ograli na wyjeździe AZS Olsztyn 3:0, w setach do 22, 22 i 17. Na inaugurację rozgrywek radomianie przegrali z Jastrzębskim Węglem. Z trzema punktami na koncie zajmują ósme miejsce w tabeli.

ONICO z kolei po raz drugi w sezonie okazało się lepsze od rywali. Wcześniej warszawianie bez straty seta pokonali Cuprum Lubin. Podopieczni Stephane'a Antigi przewodzą ligowemu zestawieniu.

W następnej serii gier stołeczni zagrają z Wartą Zawiercie. Czarni zmierzą się na wyjeździe z Cuprum.

W innych środowych spotkaniach ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła w Szczecinie Stocznię 3:0, Skra Bełchatów wygrała z MKS-em Będzin 3:1, Cuprum Lubin uległo Chemikowi Bydgoszcz 1:3, Warta Zawiercie uległa Jastrzębskiemu Węglowi 2:3, a Trefl Gdańsk pokonał GKS Katowice 3:2.

W tabeli ONICO prowadzi przed ZAKSĄ - oba zespoły mają na koncie komplet sześciu punktów. Trzeci Jastrzębski Węgiel i czwarty Chemik tracą punkt.

[caption id="attachment_251789" align="aligncenter" width="644"] fot. flashscore.pl[/caption]