SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ostrołęka: rozstrzygnięcie przetargu na budowę bloku na początku 2018 r.

fot. Piotr Brichacek/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

Przetarg na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Ostrołęka powinien zostać rozstrzygnięty na początku przyszłego roku – poinformował prezes Enei Mirosław Kowalik.

– Do końca roku czekamy na oferty od wykonawców. Jak najszybciej chcemy je ewaluować. Chcielibyśmy rozstrzygnąć przetarg na początku przyszłego roku. Możliwe, że w styczniu, w zależności od liczby złożonych ofert – powiedział dziennikarzom prezes Kowalik.

Enea i Energa, które mają wspólnie realizować inwestycję, prowadzą prace nad modelem finansowym. – Pracujemy nad modelem finansowym, by ta inwestycja była jak najbardziej opłacalna dla obu grup – powiedział prezes Enei.

Dodał, że w pierwszej kolejności grupy będą prowadzić rozmowy z krajowymi instytucjami, ale zgłaszają się też zagraniczni inwestorzy. Kowalik wskazał, że finalna decyzja inwestycyjna co do budowy wymagać będzie zgód korporacyjnych. – Ustawę o rynku mocy już mamy. Teraz jest kwestia notyfikacji. Jak będzie notyfikacja, to będziemy mogli założyć pewne przybliżenia odnośnie naszego zachowania na rynku mocy – powiedział prezes Enei.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski pytany o sposób finansowania inwestycji w Ostrołęce, odpowiedział: „Są zaangażowane dwie firmy energetyczne i mogą to budować w ramach swojego budżetu, na bilansie”.

Dodał, że jeśli rozstrzygnięcia w Komisji Europejskiej będą korzystne, to „te inwestycje staną się naprawdę rentowne, będą chętni do finansowania”.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone