SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ostatnie dni konsultacji społecznych w sprawie tramwaju do Wilanowa [zobacz trasy]

Źródło: Tramwaje Warszawskie

Do niedzieli trwają konsultacje w sprawie budowy szybkiego tramwaju od ul. Kasprzaka do Wilanowa w Warszawie.

Trasa o łącznej długości dochodzącej do 20 km ma połączyć ze sobą Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów. Mieszkańcy mają tylko kilka dni, aby zgłaszać swoje uwagi na temat planowanych tras. Opinie można wysyłać na adres wilanow@tw.waw.pl.

Konsultowane odcinki trasy:

Wola

Na ulicy Ordona tramwaj ma kursować średnio co trzy minuty. Prawie trzykilometrowa trasa będzie obsługiwana przez 20 kursów w godzinach szczytu. Z ulicy Krzyżanowskiego w godzinach szczytu odjedzie ponad siedem tramwajów, które będą kursować co osiem minut.

Ochota

W planach jest poprowadzenie trasy tunelem pod Dworcem Zachodnim i Parkiem Zachodnim. Tramwaj miałby wyjechać na powierzchnię przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku, a przy ulicy Grójeckiej połączyć się z istniejącą trasą. 1,6-kilometrowy odcinek obsługiwany byłby przez kursy co cztery minuty, w godzinach szczytu – co dwie minuty.

Ochota – Mokotów

W ulicy Banacha linia miałaby się połączyć z istniejącą trasą. Ponad dwukilometrowy odcinek obsługiwany będzie przez kursy co pięć minut, co minutę i 43 sekundy w godzinach szczytu.

Mokotów

Tramwaj z metra Pole Mokotowskie zostanie poprowadzony ulicą Rakowiecką, Puławską przez Sobieskiego, Gagarina aż do ulicy Belwederskiej przed skrzyżowaniem z Czerniakowską. Ponad siedmiokilometrowa trasa będzie obsługiwana przez kursy co 15 minut (Sielce – Metro Pole Mokotowskie) i 21 minut (Stegny – Metro Pole Mokotowskie).

Wilanów

Niemal pięciokilometrowa trasa będzie obsługiwana przez kursy jeżdżące co dziewięć minut (Wilanów Zachodni – św. Bonifacego) i 28 minut (Wilanów Zachodni – Centrum). Tramwaje Warszawskie zapowiadają, że w godzinach szczytu kursy będą się odbywały co trzy minuty. O planowanej trasie mówił w audycji „Moto eter” Łukasz Oleszczuk z Tramwajów Warszawskich [POSŁUCHAJ]

Śródmieście

Powstanie jednokierunkowa pętla na ulicach Andersa – Międzyparkowej – Bonifraterskiej – Muranowskiej – Andersa. Tramwaj przyjedzie co sześć minut.

Czytaj więcej:

Warszawa: tramwaj na Mokotowie pojedzie tunelem?

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone