Orlen Wisła przegrywa z Pick Szeged. Czwarta porażka w LM

• 11.10.2017 21:30

• Aktualizacja: 22:54 25.07.2022

Piłkarze ręczni Orlen Wisły przegrali w Płocku z wicemistrzem Węgier MOL Pick Szeged 27:33 (12:15) w meczu piątej kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Była to czwarta porażka płockiego zespołu w tej edycji rozgrywek.
Spotkanie z węgierskim klubem od początku układało się po myśli gości, którzy już na początku prowadzili 4:0. Później gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, ale do przerwy Pick Szeged odzyskał 3-bramkowe prowadzenie i w drugiej połowie kontrolował przebieg wydarzeń. Najwięcej dla płockiego klubu, siedem bramek, rzucił Michał Daszek.

Pick Szeged ma siedem punktów i prowadzi w tabeli grupy A Ligi Mistrzów; Orlen Wisła jest na siódmym, przedostatnim miejscu z dorobkiem punktu. W kolejnym meczu, 5 listopada, polski klub podejmuje HBC Nantes.

...

Orlen Wisła: Marcin Wichary, Adam Borbely, Adam Morawski – Michał Daszek 7, Gilberto Duarte 3, Przemysław Krajewski 2, Nemanja Obradovic, Valentin Ghionea 3, Tomasz Gębala, Sime Ivic 5, Maciej Gębala 1, Igor Żabic 3, Lovro Mihic 3, Jose de Toledo

MOL Pick Szeged: Jose Sierra, Marin Sego – Jonas Kallman 2, Richard Bodo 4, Stefan Sigurmannsson, Sergej Gorbok 2, Thiagus Petrus Goncalves 2, Balint Fekete, Zsolt Balogh 3, Stas Skube 3, Alen Blazevic, Matej Gabor 4, Mario Sostaric 6, Bence Banhid 1, Denis Buntic 5, Dmitry Zhitnikov 1

Kary: Orlen Wisła – 8 min, Pick Szeged 10 min. Sędziowali: Ivan Pavisevic i Milos Razratovic z Czarnogóry. Widzów: ok. 3 tys