SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nemanja Obradovic może już grać w Wiśle Płock

fot. Pixabay

W lutym 2017 roku sekcja piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock ogłosiła, że rozgrywający Metalurga Skopje i reprezentacji Macedonii Nemanja Obradovic podpisał trzyletni kontrakt z płockim klubem. Do poniedziałku nie mógł jednak grać, bowiem jego poprzedni klub twierdził, że kontrakt nadal obowiązuje.

Kiedy Dimitrij Żytnikow poinformował Orlen Wisłę, że podpisał kontrakt na trzy sezony z Pick Szeged, płocki klub rozpoczął poszukiwania nowego rozgrywającego. Szybko dogadał się z Nemanją Obradovicem, któremu z końcem sezonu kończył się kontrakt z Metalurgiem Skopje. Zawodnik przyjechał do Płocka i trenował z Orlen Wisłą, ale nie wystąpił w pierwszym w okresie przygotowawczym turnieju w Ilsenburgu. Okazało się, że Metalurg zgłosił Obradovica do macedońskich rozgrywek, jako swojego zawodnika.

Poprzedni klub żądał 50 tys. euro odstępnego

Kilka tygodni trwało dochodzenie, którego klubu zawodnikiem jest naprawdę Obradovic. Nowy kontrakt miał z Orlen Wisłą, ale poprzedni klub Serba nie chciał się pogodzić z jego odejściem. Początkowo żądał kwoty odstępnego 50 tys. euro, uważając, że choć wcześniej nie podjął rozmów w sprawie uzgodnienia nowych warunków kontraktu, to zawodnik nie miał prawa wiązać się z nowym klubem. Obradovic nie występował w spotkaniach towarzyskich w okresie przygotowawczym, nie wziął udziału w dwóch spotkaniach ligowych. Ponieważ SPR Wisła nie zamierzała zapłacić odstępnego, sprawą zajął się EHF.

Koniec sporu

W poniedziałek EHF podjął ostateczną decyzję i ogłosił, że rozgrywający Nemanja Obradovic miał prawo podpisać kontrakt z Orlen Wisłą i przez najbliższe trzy lata będzie „Nafciarzem”, co ostatecznie kończy spór między klubami.

Kontrakt z Obradovicem podpisał i ogłosił poprzedni zarząd klubu, ale z problemem musiał poradzić sobie nowy prezes Adam Wiśniewski, który od początku twierdził, że klub nie zapłaci ani euro za przejście zawodnika do Płocka. – Nie muszę zapewniać, że z radością przyjęliśmy taką decyzję EHF. Wielka szkoda, że trwało to tak długo, że Nemanja nie mógł nas reprezentować już wcześniej w meczach ligowych. Liczymy, że dobrze zaprezentuje się w najbliższych spotkaniach. Obradovic, od początku okresu przygotowań był w Płocku i trenował z zespołem. Dziś mogę ogłosić, że będzie naszym zawodnikiem do 2020 roku – potwierdził Wiśniewski.

Najbliższe mecze

Orlen Wisła w tym tygodniu rozegra dwa spotkania. W środę spotka się w pojedynku ligowym z Sandra Spa Pogoń Szczecin, a w niedzielę zainauguruje rozgrywki Ligi Mistrzów. Pierwszym przeciwnikiem płockiego zespołu w grupie A będzie mistrz Macedonii Vardar Skopje. Nemanja Obradovic został zgłoszony do obydwu rozgrywek.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone