SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Miodowa i pl. Krasińskich jak Krakowskie Przedmieście. Miasto podpisało umowę [zobacz]

Źródło: ZDM

Ulica Miodowa i plac Krasińskich już wkrótce staną się przedłużeniem Krakowskiego Przedmieścia. Powstaną wygodne chodniki, ścieżki rowerowe i bezpieczne przejścia. Warszawa podpisała umowę z wykonawcą remontu.

Prace obejmą odcinek od ul. Senatorskiej do ul. Świętojerskiej i będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności, w najbliższych tygodniach, rozpoczną się roboty na pl. Krasińskich. Cała inwestycja zakończy się po nieco ponad dziewięciu miesiącach.

Remont obejmie całą przestrzeń ulicy Miodowej, która upodobni się do Traktu Królewskiego. Na chodnikach pojawią się płyty granitowe, ułożone również na peronach przystanków komunikacji miejskiej. Przewidziano udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością – pasy prowadzące z płyt ryflowanych. Dodatkowo przy przystankach zostaną ułożone specjalne krawężniki peronowe ułatwiające podjazd autobusu.

Zarówno na ul. Miodowej, jak i na placu Krasińskich nawierzchnię utworzą bloczki granitowe, podobne do tych z Krakowskiego Przedmieścia. Taką samą nawierzchnię zyskają pasy rowerowe. Na jezdni pojawią się kamienne i wyspowe progi zwalniające, które uspokoją ruch.. Przejścia dla pieszych otrzymają kontrastującą nawierzchnię z kolorowego kamienia. Powstaną zatoki przy krawędzi jezdni oraz nowe przejścia dla pieszych – na pl. Krasińskich i przy ul. L. Schillera. Przebudowane zostaną również skrzyżowania wraz z sygnalizacją świetlną.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone