SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl
07:00 - 10:00
Niedzielny Poranek
prowadzi: Beata Jewiarz
Beata Jewiarz

Maska, miecz, rękawice i japońskie okrzyki. Kim jest i o czym marzy grochowski Ninja?

grochowski Ninja
fot. RDC

Ma 21 lat i pracuje jako ochroniarz. Nazywa się Cezary Roman, ale większość mieszkańców Warszawy zna go jako… grochowskiego Ninję. W audycji „Polak potrafi” mówił o tym, skąd pomysł na ten nietypowy strój, o reakcjach ludzi na jego widok i o tym, dlaczego policjanci już go nie spisują…

Pomyślałem, że głupio będzie, jak będę przez te kilka lat biegał w dresie i z mieczem na plecach, więc postanowiłem to sobie jakoś urozmaicić – wyjaśniał grochowski Ninja. Jak przyznał w audycji, początkowo nie myślał konkretnie o tym właśnie przebraniu.

Napad

Od kilku lat regularnie biega po warszawskim Grochowie, głównie po Parku Skaryszewskim.

Po dwóch latach zacząłem biegać z drewnianym mieczem, treningowym. Była taka sytuacja, że zostałem napadnięty podczas biegania – opowiadał. – Ten drewniany miecz miał być po to, żeby odstraszać. A później stwierdziłem, że zacznę nim ćwiczyć – mówił w RDC.

Jak mówił, podczas drugiego ataku, kiedy biegał jeszcze bez stroju, być może to właśnie miecz uratował mu życie. – Napadało na mnie dwóch chłopaków, mieli nóż. Czuć było od nich alkohol – wspominał Ninja.

Krzyk

Kiedy biegam, to krzyczę po japońsku, bo chcę pobudzić ten swój bieg. Jak się wczuję, wyciszę się we wnętrzu, to nie zwracam uwagi na ludzi dookoła – mówił.

Strach

Jak przyznał, na początku część ludzi się go bała. – Myśleli, że pewnie jakiś czubek, świr. Ale biegam tak od kilku lat, więc już chyba wszyscy się przyzwyczaili – wyjaśniał w RDC. – Policja już mnie nie spisuje od kilku miesięcy. Jeden z radnych wystosował pismo do burmistrza, bo były obawy, że mogę być niebezpieczny. Ale mam papier od burmistrza, że jestem niegroźny – opowiadał.

Marzenia

Jakie marzenia ma grochowski Ninja? – Wyjechać do Japonii – zdradził. Podczas rozmowy z Cezarym Polakiem mówił o swojej fascynacji kulturą japońską i japońskimi bajkami.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone