SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Marszałek na solidnym siódmym miejscu w Grand Prix Chin F1 H2O

fot. Bartek Marszałek

Bartłomiej Marszałek w niedzielnym Grand Prix Chin motorowodnej formuły 1 zajął dobre siódme miejsce. Polak startował z 10 pozycji i dzięki wytrwałej walce wyprzedził trzech dużo bardziej doświadczonych zawodników.

Marszałek zabiera do Polski cztery punkty do klasyfikacji generalnej. Po trzech wyścigach Polak z 11 punktami znajduje się na 10 miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Świata F1 H2O.

– Dzisiejszy wyścig zaliczam do udanych. We wczorajszych kwalifikacjach dawałem z siebie wszystko. Miałem nadzieję na zajęcie lepszej pozycji, ale przez dwa wypadki innych kierowców sesja była mocna skrócona. Przez to nie miałem możliwości zrobienia czystego szybkiego okrążenia. Motorowodna F1 to najpoważniejsza seria na świecie i konkuruję tutaj z potęgami światowego formatu, zespołami z Emiratów Arabskich czy Chin. We wczorajszych kwalifikacjach różnica czasów w pierwszej dziesiątce zmieściła się w 1 sekundzie. To dowód na to, jak wyrafinowana jest tutaj rywalizacja. Ułamki sekund w najlepszych zespołach warte są dziesiątek milionów Euro rocznych inwestycji. Cieszy mnie to, że samodzielnie koordynując wszystko wokół mnie jestem praktycznie jednoosobowo w stanie rywalizować z najlepszymi i z wyścigu na wyścig niweluje stratę do lidera – mówił Marszałek po wyścigu.

„Polska flaga wśród najlepszych”

Startując do dzisiejszego wyścigu z 10 miejsca stawiałem sobie za cel awans o kilka pozycji. Plan ten zrealizowałem. W czystej walce wyprzedziłem trzech o wiele bardziej doświadczonych kierowców z dużych zespołów m.in. EMIC z Abu Dhabi. Walka była zacięta i twarda. Pokonanie 53 okrążeń toru w Harbin przy temperaturze przekraczającej 43 stopnie było wyzwaniem. Byłem nastawiony na walkę i cieszę się, że Polska flaga na stałe gości wśród najlepszych i z dumą patrzę na nią kiedy powiewa na mojej łodzi przed startem – dodał kierowca.

Wyścig w Harbin wygrał Erik Stark z zespołu SWEDEN, drugie miejsce zajął Thani Al. Qemzi z zespołu Abu Dhabi a trzecie Ahmed Al. Hamli z zespołu Victory Dubaj. Do końca sezonu 2017 zostały trzy wyścigi. Kolejne Grand Prix również odbędzie się w Chinach. Na torze w Luizhou 30 września.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone