SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Łukasz Rzepecki o dwóch wetach prezydenta Dudy: to bardzo dobre, mądre decyzje

fot. Darwinek/CC BY-SA 3.0

– Prezydent pokazał, że jest prezydentem wszystkich Polaków – tak decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw dotyczących zmian w sądownictwie komentował w RDC poseł Łukasz Rzepecki z PiS.

W poniedziałek prezydent poinformował, że zawetuje ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Podpisał natomiast ustawę o ustroju sądów powszechnych.

To bardzo dobre, mądre decyzje prezydenta Andrzeja Dudy, z którymi się w pełni zgadzam, które popieram – komentował w RDC Rzepecki. – Pan prezydent pokazał, że wsłuchuje się we wszystkie głosy – i prawników, socjologów, filozofów, ale także opinii publicznej – ocenił i dodał, że prezydent został wybrany w wyborach powszechnych i ma bardzo silny mandat do podejmowania takich decyzji. – Prezydent pokazał, że jest prezydentem wszystkich Polaków – uważa poseł.

„Konieczna reforma”

– Prezydent uważa, że reforma sądownictwa jest bardzo potrzebna, ale to musi być dobrze przygotowana reforma – mówił Rzepecki. Zdaniem posła, potrzebne są dogłębne zmiany, ale powinny być wypracowane w spokojnej, merytorycznej atmosferze. – Polacy czekają na te zmiany od wielu lat. Cieszę się, że prezydent zapowiedział swoją inicjatywę ustawodawczą, że w ciągu dwóch miesięcy przygotuje swoje projekty – przyznał gość RDC. Powiedział także, że nie brał udział w głosowaniu dotyczącym ustawy o KRS i o SN. – Jestem za głęboką reformą sądownictwa, ale ta reforma powinna być procedowana wolniej, powinna być dogłębniej przeanalizowana – argumentował.

Czytaj też:

„Prezydent zrobił dwa małe kroki dla człowieka, ale duży krok dla obrony demokracji w Polsce”

Prezydent: zdecydowałem o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS

Prezydent podpisał ustawę o ustroju sądów powszechnych

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone