Siedlczanin Łukasz Niedziałek z medalem w chodzie sportowym

• 21.05.2017 22:48

• Aktualizacja: 22:31 25.07.2022

W sumie troje zawodników z siedleckiego klubu WLKS-u Siedlce Iganie Nowe reprezentowało Polskę w 12. Pucharze Europy w Chodzie Sportowym, który odbył się 21 maja w Podebradach, w Czechach.
Niespełna 18-letni Łukasz Niedziałek (WLKS Iganie Nowe) zdobył brązowy medal pucharu Europy w chodzie sportowym. Sportowiec poprawił rekord Polski U20 na dystansie 10 kilometrów.

Wygrał Leo Köpp (41:07), który został liderem europejskich tabel wśród zawodników do lat 20. Drugie miejsce w Podiebradach zajął Mikita Kaliada (41:19). Niedziałek na mecie zameldował się z wynikiem 41:28 i poprawił rekord kraju.

Puchar Europy w chodzie w Podebradach - Brzozowski 9., Polska 5. drużynowo

Olimpijczyk z Rio de Janeiro Artur Brzozowski zajął najwyższe z biało-czerwonych - dziewiąte miejsce na dystansie 20 km w zawodach Pucharu Europy w chodzie sportowym w czeskich Podebradach. W rywalizacji drużyn na tym dystansie Polska była piąta. Wygrała Hiszpania.