"Liczy się tylko zwycięstwo". Polska zagra z Kolumbią

• 22.06.2018 13:20

• Aktualizacja: 14:32 15.08.2022

Albo my, albo oni. W niedzielę mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Kolumbią. Obie drużyny przegrały swoje pierwsze spotkania na mistrzostwach świata w Rosji.
Porażka Kolumbii z Japonią była zaskoczeniem, choć nikt też nie spodziewał się, że już od trzeciej minuty zespół z Ameryki Płd. będzie grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Carlosa Sancheza za zagranie piłki ręką w polu karnym. Chwilę później "jedenastkę" wykorzystał Shinji Kagawa. Mimo to Kolumbijczycy zdołali doprowadzić do wyrównania, kiedy bramkarza rywali z rzutu wolnego pokonał Juan Fernando Quintero (39.). Wynik ustalił dopiero w 73. minucie Yuya Osako.

Polacy również przegrali swój pierwszy mecz w Rosji - z Senegalem 1:2. Dla podopiecznych selekcjonera Adama Nawałki niedzielne spotkanie z Kolumbią w Kazaniu też może być ostatnią szansą na utrzymanie się w walce o awans do kolejnej fazy. - Możliwości naszych najbliższych przeciwników są większe niż to, co pokazali w meczu z Japonią - mówił gość "Magazynu sportowego", były reprezentant Polski Marek Jóźwiak.

- W meczu z Kolumbią dla naszych piłkarzy liczy się tylko zwycięstwo - dodał.

Mecz Polska-Kolumbia w niedzielę o 20. W piątek na piłkarskich mistrzostwach świata rozegrane zostaną trzy mecze drugiej kolejki fazy grupowej. Serbia rywalizować będzie ze Szwajcarią, Brazylia z Kostaryką, a Nigeria z Islandią.