Legia wygrywa w Chorzowie. Dwie bramki Nikolica

• 28.08.2016 20:21

• Aktualizacja: 21:52 25.07.2022

Szykująca się do rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzów Legia Warszawa pokonała w Chorzowie Ruch 2:0 po dwóch trafieniach Nemanji Nikolica w niedzielnym meczu 7. kolejki Ekstraklasy.
Oczywistym faworytem toczonego w upale pojedynku byli goście. Ich szkoleniowiec Besnik Hasi od początku zachęcał wymownymi gestami swoich graczy do natarcia. Legioniści byli groźniejsi i do przerwy mogli prowadzić wyżej. Było w tym sporo winy niedokładnych rywali. Po niefrasobliwym rozegraniu chorzowian przed własną bramką sam na sam z ich bramkarzem znalazł się Nikolic, jednak spudłował. Potem na uderzenie z dystansu zdecydował się Vadis Odjidja Ofoe i Kamila Lecha przy interwencji "wsparł" słupek.

Strata piłki przez Ruch na środku boiska w 39. minucie skończyła się już golem. Tym razem Nikolic nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. "Niebiescy" takich sytuacji nie mieli. Poczynania kolegów obserwował z trybun najskuteczniejszy ostatnio napastnik chorzowian Mariusz Stępiński, który poprzedni tydzień spędził we francuskim FC Nantes, do którego ma się przenieść.

Po przerwie zespół trenera Waldemara Fornalika spróbował odwrócić losy spotkania. Ruszyli do przodu, ale to rywale pierwsi mieli szansę do zmiany wyniki. Szybką kontrę zakończył solidnym strzałem Steeven Langil. Tym razem Lech obronił.

Na widowni doszło do potyczki grupy miejscowych kibiców ze służbami porządkowymi. Na murawie z kolei mistrzowie Polski nie pozwalali przeciwnikom na dokładne rozegranie piłki, nie rezygnowali przy tym z ofensywnych wypadów. Przyniosło to skutek. Niespełna kwadrans przed końcem Nikolic pokazał, co znaczy skuteczność. Znów nie popisali się obrońcy Ruchu, a Węgier trafił do siatki.

Końcowy atak chorzowian przyniósł im tylko rzuty rożne, a wynik się nie zmienił.