Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 2:1. Awantura na boisku

• 22.10.2016 22:53

• Aktualizacja: 21:59 25.07.2022

W sobotnim meczu 13. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:1.
Piłkarze Legii Warszawa pokonali Lecha Poznań 2:1 (0:0) w sobotnim meczu 13. kolejki ekstraklasy. Ogromne emocje były dopiero w końcówce spotkania, kiedy to padły dwie bramki. Decydującą o zwycięstwie Legii strzelił w doliczonym czasie gry były zawodnik Lecha Kasper Hamalainen.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu Jakub Rzeźniczak faulował w polu karnym Macieja Makuszewskiego, a rzut karny na gola zamienił wprowadzony po przerwie Marcin Robak. Arkadiusz Malarz był bliski obrony strzału, ale ostatecznie piłka wpadła do bramki.

Po tej sytuacji doszło do awantury i przepychanek z udziałem piłkarzy obydwu zespołów. Na boisko wbiegli rezerwowi i członkowie sztabów szkoleniowych. Kiedy gra została wznowiona Legia zadała decydujący cios.

Bramkarz Lecha po strzale Michała Kopczyńskiego odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Kasper Hamalainen i z bliskiej odległości skierował ją do bramki. Fin, były piłkarz Lecha, pojawił się na boisku kilkadziesiąt sekund wcześniej. Dzięki temu mistrzowie Polski wygrali 2:1.