Legia Mistrzem Polski

• 15.05.2016 20:03

• Aktualizacja: 21:40 25.07.2022

Piłkarze Legii Warszawa pokonali Pogoń Szczecin 3:0 i tym samym zdobyli tytuł piłkarskiego Mistrza Polski. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Kasper Hamalainen i Nemanja Nikolić. Samobójczego gola strzelił w 14. minucie meczu Jakub Czerwiński.
Od początku na murawie dominowali podopieczni Stanisława Czerczesowa, jednak goście również potrafili zagrozić gospodarzom. „Wojskowi” poważne ostrzeżenie dostali w 10. minucie. Po kontrataku Adam Gyurcso dośrodkował w pole karne, ale Władimira Dwaliszwilego ubiegł dobrze dysponowany tego dnia Michał Pazdan.

To jednak „Wojskowi” objęli prowadzenie. W 14. minucie Tomasz Jodłowiec uderzył z okolic linii pola karnego. Strzał wydawał się niegroźny, ale piłka odbiła się od nogi Jakuba Czerwińskiego i kompletnie zmyliła Jakuba Słowika.

Kwadrans później precyzyjnym strzałem z tej samej odległości popisał się Guilherme, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Chwilę potem bliski wyrównania był Władimir Dwaliszwili. Były napastnik „Wojskowych” główkował z sześciu metrów, ale efektowną paradą popisał się Arkadiusz Malarz. Przerwane spotkanie Tuż po przerwie spotkanie zostało przerwane na około 10 minut, ponieważ kibice ponownie odpalili race dymne. Po wznowieniu gry na boisku nie działo się wiele ciekawego. Legia kontrolowała przebieg spotkania, ale nie dążyła za wszelką cenę do podwyższenia prowadzenia. Gospodarze czekali raczej na błąd rywali.

Z kolei podopieczni Czesława Michniewicza nie podejmowali ryzyka zdając sobie sprawę z konsekwencji. W 72. efektownym strzałem z woleja próbował pokonać Słowika Hamalainen, ale spudłował. Całą akcję zainicjował natomiast Adam Hlousek, który odebrał piłkę rywalowi w środku pola i precyzyjnie dośrodkował.

Gospodarze zwycięstwo przypieczętowali w końcówce spotkania. W 83. minucie prowadzenie Legii podwyższył Nemanja Nikolic. Tym samym reprezentant Węgier zdobył swoją 28. bramkę w sezonie i zdobył koronę króla strzelców. Niespełna trzy minuty później wynik spotkania na 3:0 ustalił Hamalainen.

Po spotkaniu zaplanowana została ceremonia dekoracji, a po niej feta. Kibice przeszli spod stadionu przy Łazienkowskiej na plac Zamkowy. Warszawiacy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.           Bramki: 1:0 Jakub Czerwiński (14-samobójcza), 2:0 Nemanja Nikolic (83), 3:0 Kasper Hamalainen (86)

Żółta kartka - Legia Warszawa: Michał Pazdan, Nemanja Nikolic. Pogoń Szczecin: Mateusz Matras

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 29 381

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Guilherme, Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Kasper Hamalainen (90+2. Marek Saganowski), Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolic (90+9. Michaił Aleksandrow).

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski (72. Łukasz Zwoliński) - Adam Gyurcso (73. Takafumi Akahoshi), Rafał Murawski, Mateusz Matras, Dawid Kort (90+3. Miłosz Przybecki), Ricardo Nunes - Wladimer Dwaliszwili.