Legia remisuje z Jagiellonią. "Wojskowi" kończyli w dziesiątkę

• 21.05.2017 20:19

• Aktualizacja: 22:31 25.07.2022

Legia Warszawa zremisowała z Jagiellonią Białystok 0:0 w meczu 35. kolejki grupy mistrzowskiej piłkarskiej ekstraklasy. Warszawianie kończyli mecz w dziesiątkę - w 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Vadis Odidja-Ofoe.
Oba zespoły starały się grać przede wszystkim tak, by nie stracić bramki. Akcji ofensywnych nie było zbyt wiele, w pierwszej połowie więcej miała ich Legia, choć statystyki mówią, że nie oddała wtedy żadnego celnego strzału. Mnóstwo było walki o piłkę, a między niektórymi zawodnikami iskrzyło, co było widać zwłaszcza po pojedynkach między pomocnikiem gospodarzy Jackiem Góralskim a liderem Legii Vadisem Odjidja-Ofoe.

W pierwszej połowie lepsze sytuacje bramkowe mieli goście. W 19. min. Adam Hlousek wygrał na lewej stronie pojedynek z Góralskim, zagrał piłkę w pole karne, ale Kasper Hamalainen z jedenastu metrów strzelił nad bramką Jagiellonii. Tuż przed przerwą, po dwójkowej akcji z Miroslavem Radoviciem, w dogodnej do strzału sytuacji znalazł się Guilherme, uderzył mocno, ale również spudłował.

W Jagiellonii najaktywniejszy w ataku był w pierwszej połowie Fiodor Cernych, ale albo dobrze bronił Arkadiusz Malarz, albo strzały litewskiego napastnika były niecelne.

Druga połowa, to nadal przede wszystkim uważna gra w defensywie obu zespołów. O ile w pierwszej połowie lekką przewagę miała Legia, to w drugiej nieco lepsza była Jagiellonia. W 66. min. miała okazję do zdobycia gola, ale po dobrej akcji Góralskiego z Cillianem Sheridanem piłka trafiła do Cernycha, który z linii pola karnego przestrzelił. W 75. min. trybuny (mecz w Białymstoku obejrzał komplet publiczności) na moment oszalały, bo Sheridan trafił do siatki, ale był na spalonym.

W 87. min. drugą żółtą kartkę, za faul na Góralskim, obejrzał Odjidja-Ofoe i od tego momentu Legia już praktycznie przestała atakować. Białostoczanie ambitnie starali się zdobyć bramkę na wagę trzech punktów (tuż przed ostatnim gwizdkiem Arkadiusz Malarz obronił strzał Karola Świderskiego), mecz jednak zakończył się - raczej sprawiedliwym - remisem.

W drugim niedzielnym spotkaniu grupy mistrzowskiej Lech Poznań zremisował z Lechią Gdańsk 0:0. W tabeli prowadzi Legia, która ma 40 punktów. Dwa punkty do podopiecznych Jacka Magiery tracą Jagiellonia, Lech i Lechia.

...

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga (58. Arvydas Novikovas), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Jacek Góralski, Taras Romanczuk – Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev (84. Karol Świderski), Fiodor Cernych (79. Dmytro Chomczenowski) – Cillian Sheridan

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin – Guilherme (90.+4 Michał Kopczyński), Vadis Odjidja-Ofoe, Kasper Hamalainen (80. Tomas Necid) – Miroslav Radovic (62. Dominik Nagy)