SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl
10:30 - 12:00
Odkrywamy Mazowsze
prowadzi: Piotr Szymon Łoś
Piotr Szymon Łoś

„Kultura od Kuchni” w RDC. „W radiu podoba mi się to, że można mówić swobodnie”

Kultura od Kuchni
fot. RDC

Gościem audycji „Polak potrafi” była 15-letnia Magda, gospodyni programu „Kultura od Kuchni” w TVP1. W piątek wraz z ekipą telewizyjną pracowała nad odcinkiem, który pokaże kulisy pracy Polskiego Radia RDC.

Jak powiedziała, w radiu podoba jej się to, że można w nim, w odróżnieniu od telewizji, mówić w swobodny sposób. – W radiu jest dużo więcej improwizacji. W telewizji jest tak, że wszystkie zapowiedzi, które nagrywam muszę znać na pamięć. Tutaj podoba mi się to, że można mówić swobodnie i bez żadnego przygotowanego tekstu. Nie trzeba też martwić się o to, jak się wygląda – mówiła.

Magda przed wejściem do studia przeprowadziła sondę uliczną, w której pytała warszawiaków, czy słuchają radia. Cezaremu Polakowi tłumaczyła, że większość napotkanych przechodniów powiedziała jej, że radia raczej nie słuchają. – Wielu z nich argumentowało, że nie mają na to czasu. Młodzi natomiast wolą sami sobie wybierać muzykę na telefonie. Jednak dużo osób powiedziało, że radio lubią – relacjonowała.

Kultura od Kuchni. Kultura z innej perspektywy

Dodała, że osobiście bardzo lubi słuchać radiowych audycji. – Jak z rodziną gdzieś wyjeżdżamy, to słuchamy radia i bardzo to lubimy. Czasami nie zawsze mogę sobie znaleźć dobrą muzykę. Kiedy jednak słucham dobrego radia, jak RDC, to wiem, że muzyka też w nim będzie dobra – stwierdziła.

15-latka opowiedziała również o programie, którego jest gospodynią. – Odwiedzamy twórców oraz instytucje kultury i pokazujemy, jak to się robi – mówiła. Wspomniała również, że kiedy powstawał odcinek o teatrze, autorzy skupiali się nie na efekcie końcowym, a właśnie na osobach, które pracują przy powstawaniu spektakli.

Pokazujemy wszystkich, którzy pracują od tej technicznej strony. Chodzi o to, żeby pokazać młodym widzom nie tylko efekt końcowy, ale też, jak dużo pracy się w to wkłada – powiedziała Magda w audycji „Polak potrafi”.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone