SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl
00:00 - 04:00
Noc DJ-ów
prowadzi: Paweł Bobrowski
Paweł Bobrowski

Księgarnio-kawiarnie. „Książki są mniej ważne, chodzi o kontakt z ludźmi”

fot. Pixabay

„Tarabuk” to księgarnio-kawiarnia, w której zatrudnionych jest kilkanaście osób. O tym, na czym polega taki biznes i jak go prowadzić, mówił Jakub Bułat, współwłaściciel „Tarabuka”. – Trzeba mieć dużo cierpliwości i wytrwałości – podkreślił gość „Popołudnia RDC”.

Jak mówił gość „Popołudnia RDC”, nie ma planów na otwieranie kolejnych lokali, ale chętnie pomaga i doradza osobom, które chcą zajmować się tym samym. – Doradzamy, jak to robić, głównie w małych miasteczkach. Mamy kilka miejsc, z którymi współpracujemy – powiedział Bułat.

„Wiedziałem, że w to wchodzę”

To był bardzo ważny i ciekawy moment w moim życiu – ocenił Bułat. – Kiedy straciłem pracę, to nie bardzo miałem werwę, żeby szukać kolejnej. Gdy pomyślałem, że mogę otworzyć księgarnię, po moim ciele rozlało się ciepło, nie myślałem o ryzyku, wiedziałem, że w to wchodzę – wspominał.

Wyobrażałem sobie, że będę z książkami, które chciałbym przeczytać, że będę mógł je polecać innym ludziom – mówił. Jak wytłumaczył, tak naprawdę nie chodzi o same książki. – Książki są mniej ważne, chodzi o kontakt z ludźmi – ocenił gość „Popołudnia RDC”.

Jak to się robi?

Nie miałem dużo pieniędzy, ale motywacja była bardzo dużo – wspominał Bułat. Jak mówił, nie był w tym sam, miał wspólnika i rodzinę. – Pieniądze się organizowało na bieżąco – mówił.

Gość programu mówił, że wszystko zrobił z rodziną. – Byliśmy amatorami, podzieliliśmy się obowiązkami. Zrobiliśmy to po swojemu – wspominał. – Wnętrze „Tarabuka” przypomina wnętrze naszego domu – dodał.

 – Trzeba mieć dużo cierpliwości i wytrwałości – podkreślił Bułat. Jak mówił, trzeba zacisnąć zęby i liczyć się z tym, że będzie dużo stresu. – Trzeba mieć w sobie dużo odwagi – dodał.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone